عبدالله عبدالله: اگر کمیسیون نتیجه را اعلام کند، بی‌تفاوت نخواهیم بود

صبح کابل
عبدالله عبدالله: اگر کمیسیون نتیجه را اعلام کند، بی‌تفاوت نخواهیم بود

عبدالله عبدالله، نامزد ریاست جمهوری، گفته است که اعلام نتیجه‌ی ابتدایی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، غیرقابل قبول خواهد بود.

آقای عبدالله، روز چهارشنبه (۲۰ قوس) در برگه‌ی فیس‌بوک خود نوشته است: «در صورتی که کمیسیون انتخابات نتیجه‌ی ابتدائی را بدون رسیدگی به خواست‌های قانونی تیم‌های انتخاباتی اعلام کند، برای ما قابل قبول نبوده و در برابر آن بی‌تفاوت نخواهیم ماند.»

منابعی گفته‌اند که قرار است کمیسیون مستقل انتخابات، نتیجه‌ی ابتدایی ۲۷ ولایت را به زودی اعلام کند. این در حالی است که به دلیل اعتراض هواداران شماری از دسته‌های انتخاباتی به ویژه ثبات و همگرایی، روند تفتیش و بازشماری آرا، در ۷ ولایت شمالی توقف یافته است.

دسته‌ی انتخاباتی ثبات و آقای عبدالله، روز چهارشنبه (۲۰ قوس) در برگه‌ی فیس‌بوک خود نوشته است: «در صورتی که کمیسیون انتخابات نتیجه‌ی ابتدائی را بدون رسیدگی به خواست‌های قانونی تیم‌های انتخاباتی اعلام کند، برای ما قابل قبول نبوده و در برابر آن بی‌تفاوت نخواهیم ماند.»همگرایی، خواستار ابطال بیش از ۳۰۰ هزار رأی مشکوک است؛ اما کمیسیون مستقل انتخابات، این آرا را قانونی می‌خواند.

با این حال، دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، تأکید می‌کند، تا زمانی‌که ۳۰۰ هزار رأی مشکوک باطل نشود، به اعتراض خود ادامه خواهد داد.

 چند روز پیش، فضل احمد معنوی، عضو ارشد ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی، تأکید کرد که کمیسیون مستقل انتخابات را مجبور خواهند ساخت تا آرای تقلبی را از دور خارج کند.