عبدالله عبدالله: راه حل بحران افغانستان در مذاکرات صادقانه‌ی بین‌الافغانی است

صبح کابل
عبدالله عبدالله: راه حل بحران افغانستان در مذاکرات صادقانه‌ی بین‌الافغانی است

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، با اشاره به تصمیم تازه‌ی دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده، گفته است که حکومت برای دست‌یابی به صلح پایدار متعهد است و راه حل بحران کنونی را در مذاکرات صادقانه و مستقیم با طالبان می‌بیند.

عبدالله عبدالله، گفته است که حکومت افغانستان از تلاش‌ها برای رسیدن به یک صلح باعزت و پایدار به رهبری و مالکیت افغان‌ها به همکاری متحدان بین‌المللی پشتیبانی می‌کند.

آقای عبدالله افزوده است: «ما به زمینه‌‌ای که برای نشست مشترک در کمپ‌ دیوید مساعد شده بود، به عنوان یک فرصت نگاه می‌کردیم؛ اما متأسفانه تلاش‌های صلح بر خلاف خواست و آرزوی مردم افغانستان، به دلیل افزایش خشونت‌ها و حملات دهشت‌افگنانه از سوی طالبان و عوامل دیگر سبوتاژ ‌گردید.»

او، تأکید کرده است که حکومت افغانستان در جهت دست‌یابی به صلح باعزت پابند است و راه حل کنونی را در مذاکرات صادقانه و رو در رو به رهبری و مالکیت افغان‌ها می‌داند و حکومت نیز، از تلاش‌ها و متحدان بین‌المللی استقبال می‌کند.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده، به تازگی در برگه‌ی تویتر خود نگاشته است که به دلیل حمله‌ی هفته‌ی گذشته‌ی طالبان در کابل که منجر به کشته شدن یک سرباز امریکایی شد، مذاکرات صلح را لغو کرده است.

آقای ترامپ در پیام تویتری خود بیان کرده است که قرار بود نشست محرمانه‌ای را در کمپ دیوید با رهبری گروه طالبان و رییس‌جمهور غنی داشته باشد؛ اما او این نشست را لغو کرد.