عبدالله عبدالله: مردم افغانستان حملات بزدلانه‌ی طالبان را فراموش نمی‌کنند

صبح کابل
عبدالله عبدالله: مردم افغانستان حملات بزدلانه‌ی طالبان را فراموش نمی‌کنند

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، حمله‌ی تروریستی در منطقه‌ی قابل‌بای، در مربوطات حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل را محکوم کرده است.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی، با نشر اعلامیه‌ای به نقل از عبدالله عبدالله، گفته است که این حملات هراس‌افگنانه مغایر تمام ارزش‌های انسانی و اسلامی است و جنایت ضدبشری و جنگی محسوب می‌شود.

آقای عبدالله تاکید کرده است که هدف قراردادن عمدی غیرنظامیان، غیرقابل توجیه و نابخشودنی است و مردم افغانستان این حملات ظالمانه و بزدلانه را فراموش نخواهند کرد.

حوالی ساعت ۰۹:۵۵ دوشنبه شب(۱۱ سنبله)، یک تراکتور پُر از مواد انفجاری در منطقه‌ی قابل بای در مربوطات حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل منفجر شد و در نتیجه‌ی آن، ۱۶ نفر که اکثر آن‌ها غیرنظامیان و کارمندان یک کمپ خارجی بودند، کشته شدند. این رویداد تروریستی، ۱۱۹ زخمی نیز به جا گذاشته است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله، گفته است که ۵ نفر از تروریستان که می‌خواستند پس از این انفجار بر کمپ گرین ولیج در ساحه‌ی قابل بای حمله کنند، از سوی نیروهای امنیتی از پا در آمده‌اند.

به گفته‌ی او، نیروهای پولیس توانستند حدود ۴۰۰ نفر از اتباع خارجی را از این ساحه به یک مکان امن انتقال بدهند.

از سویی هم، گفته می‌شود که در نتیجه‌ی این انفجار، ده‌ها منزل مسکونی تخریب شده و خسارات هنگفت مالی نیز به باشندگان این ساحه وارد شده است.

گروه طالبان، مسؤولیت این حمله‌ی تروریستی را به عهده گرفته است.

طالبان در حالی مسؤولیت این رویداد را به عهده گرفته‌اند که متن توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان نهایی شده و انتظار می‌رود در روزهای آینده این توافق‌نامه میان دو طرف به امضا برسد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x