عبدالله عبدالله: نتیجه‌ی کار کمیسیون مستقل انتخابات مشروعیت ندارد

صبح کابل
عبدالله عبدالله: نتیجه‌ی کار کمیسیون مستقل انتخابات مشروعیت ندارد

عبدالله عبدالله، رهبر دسته‌ی انتخاباتی ثبات‌وهمگرایی، تأکید می‌کند که کمیسیون مستقل انتخابات، به دستور یک تیم انتخاباتی عمل می‌کند.

آقای عبدالله، روز چهارشنبه (۶ قوس) در برگه‌ی فیس‌بوک خود نگاشته است: «کمیسیون انتخابات به دستور یک تیم انتخاباتی عمل می‌کند، استقلال‌شان زیرسوال رفته و نتیجه‌ی کارشان مشروعیت ندارد.»

او تأکید کرده است که اگر کمیسیون مستقل انتخابات به مسیر قانونی‌اش برنگردد، مسؤولیت عواقب کار به دوش این کمیسیون و آنانی خواهد بود که کمیسیون را به مسیر خلاف قانون ترغیب کردند.

آقای عبدالله، گفته است: «ما از هر وسیله‌ی قانونی، مشروع و صلح‌آمیز، برای جلوگیری از روی کارآمدن حکومت تقلبی استفاده می‌کنیم و هیچ چیزی جلو خواست مشروع مردم را گرفته نمی‌تواند.»

او افزوده است که از کمیسیون مستقل انتخابات، هیچ خواست غیرقانونی و خلاف طرزالعمل‌ها و لوایح ندارد؛ بلکه می‌خواهد که به خواست‌های قانونی مردم پاسخ مثبت ارائه شود.

از سویی هم، دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، به کمیسیون مستقل انتخابات، سه روز مهلت داده تا در تصمیم‌گیری‌های خود تجدید نظر کند، در غیر آن، فصل جدیدی از اعتراضات در کشور آغاز خواهد شد.

دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، خواستار ابطال بیش از ۳۰۰ هزار رأی مشکوک است.

این در حالی است که روند تفتیش و بازشماری آرا در ۲۵ ولایت افغانستان تکمیل شده و دو ولایت دیگر (ننگرهار و کندهار) تا ساعاتی بعد تکمیل می‌شود؛ اما این روند در هفت ولایت شمالی کشور به دلیل اعتراضات گسترده‌ی هواداران شماری از دسته‌های انتخاباتی، متوقف شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x