هشتگ اعتراضی کاربران شبکه‌های اجتماعی: عبدالرئوف را خانه بیاورید

صبح کابل
هشتگ اعتراضی کاربران شبکه‌های اجتماعی: عبدالرئوف را خانه بیاورید

پس از نشر فایل صوتی‌ای در شبکه‌های اجتماعی که گفته می‌شود مربوط به عبدالرئوف، کودک ۹ ساله‌ی ربوده‌ی شده‌ی بلخی است، کاربران شبکه‌های اجتماعی با راه‌اندازی هشتگ #عبدالرئوف_را_خانه_بیاورید، برای او دادخواهی کردند.

بر اساس این فایل صوتی، عبدالرئوف ۹ ساله در حال شکنجه شدن از سوی آدم‌ربایان است. آدم‌ربایان، این فایل صوتی را به پدر عبدالرئوف فرستاده و از روز گذشته به این سو در شبکه‌های اجتماعی نیز دست به دست می‌شود.

عبدالرئوف، کودک ۹ ساله در ماه عقرب سال گذشته، هنگام رفتن به مکتب، از سوی چهار نفر که لباس نظامی بر تن داشتند، ربوده شد و آدم‌ربایان در بدل رهایی او یک‌ونیم میلیون دالر از خانواده‌اش درخواست کرده‌اند.

پیش از این نیز یک نوار تصویری از عبدالرئوف به پدرش از سوی آدم‌ربایان فرستاده شده بود که در آن، این کودک با گریه و زاری فریاد می‌زند «پدر، روزگارم این‌جه خوش نیس، مره نجات بته.»

برای رهایی عبدالرئوف، چندین حرکت اعتراضی در بلخ و چندین ولایت دیگر به راه‌انداخته شد؛ اما هیچ‌ کدام آن‌ها نتیجه‌ای به دنبال نداشت.

محمد اشرف غنی رییس‌جمهور به دنبال این اعتراض‌ها، به مقام‌‌ها و مسئولان محلی بلخ هشدار داد که اگر تا دو هفته‌ی دیگر عبدالرئوف رها نشود، تمام‌شان برکنار خواهند شد و امرالله صالح، معاون نخست رییس‌جمهور نیز وعده داده بود که در مدت دو هفته عبدالرئوف را رها و عاملان آن را به دادگاه می‌کشاند؛ اما هیچ کدام این حرف‌ها عملی نشد.

احمد ضیا سراج، رییس‌ عمومی امنیت ملی، به تازگی گفته است که ۵۵ نفر به اتهام دست‌داشتن در ربودن عبدالرئوف بازداشت شده‌اند که همه آن‌ها اعضای داعش اند.

آقای سراج پیش از این نیز گفته بود که برای رهایی کودک ۹ ساله‌ی بلخی، ۲۹ عملیات راه‌اندازی شده و تمام این عملیات ناکام بوده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x