مرکز خبرنگاران افغانستان: پولیس کابل در مورد مرگ فردین امینی تحقیق کند

صبح کابل
مرکز خبرنگاران افغانستان: پولیس کابل در مورد مرگ فردین امینی تحقیق کند

به دنبال جان‌باختن فردین امینی، گوینده‌ی آریانانیوز، مرکز خبرنگاران افغانستان از پولیس کابل، خواسته است تا این رویداد را به گونه‌ی همه‌جانبه بررسی و تحقیق کند.

احمد قریشی، رییس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان، می‌گوید: «ویدیوی دل‌خراش از آقای امینی درحالی که خون‌آلود است و توسط شماری از مردم به شفاخانه انتقال داده می‌شود، در شبکه‌های اجتماعی نشر شده است. این ویدیو سندی بر تایید خودکشی نیست و پولیس باید به شکل جدی و شفاف این رویداد مشکوک را بررسی و نتیجه‌ی دقیق آن را هر چه زودتر اعلام کند.»

آقای قریشی، مرگ فردین امینی را یک ضایعه‌ی بزرگ به جامعه‌ی رسانه‌ای افغانستان خوانده است.

فردین امینی، گوینده‌ی پیشین تلویزیون یک و گوینده‌ی فعلی آریانانیوز، صبح روز جمعه (۲۱ قوس)، جان باخت.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کابل، می‌گوید که این رویداد روز جمعه‌ در ساحه‌ی مربوط به شهرک منشی غلام کابل در حوزه‌ی ۱۷ امنیتی شهر کابل، رخ داده است.

در همین حال، طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله، گفته است که آقای امینی، خودکشی کرده است.

آقای آرین، گفته است که بر اساس شواهد به دست‌آمده، فردین امینی توسط سنگ نوک‌تیز گردن خود را بریده است.

به گفته‌ای او، آقای امینی به دلیل خون‌ریزی زیاد، در شفاخانه‌ی ایمرجنسی‌ جان داده است.

تا هنوز علت و انگیزه‌ی این رویداد مشخص نشده؛ اما طارق آرین می‌گوید که بررسی‌های تیم کشفی پولیس در این مورد آغاز شده است.

با این حال، شریف حسن‌یار، رییس آریانانیوز، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که قتل آقای امینی، مرموز است. «تا هنوز قضیه انکشاف نکرده، پولیس ظاهرا گفته که او خودکشی کرده؛ اما برای ما قابل قبول نیست. باید طب عدلی در این مورد تحقیق کند.»