وزارت دفاع: با خروج نیروهای خارجی، هیچ نوع خلاء امنیتی به وجود نمی‌آید

صبح کابل
وزارت دفاع: با خروج نیروهای خارجی، هیچ نوع خلاء امنیتی به وجود نمی‌آید

به دنبال اظهارات اخیر رییس‌جمهور ایالات متحده‌ی امریکا، مبنی بر خروج تمام نیروهای امریکایی از افغانستان، وزارت دفاع، تأکید کرده است که نیروهای دفاعی و امنیتی افغان، می‌توانند به تنهایی از کشور شان دفاع کنند.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، در حال حاضر از لحاظ توانایی و ظرفیت، در موقعیتی قرار دارند که می‌توانند حتا بدون حضور نیروهای خارجی، از کشور شان دفاع کنند.

او تأکید می‌کند که با خروج نیروهای خارجی، هیچ نوع خلاء امنیتی در افغانستان به وجود نمی‌آید.

این در حالی است که روزنامه‌ی نیویارک تایمز، گزارش داده که دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا، قصد دارد تا نیروهای امریکایی را به گونه‌ی کامل پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، از افغانستان خارج کند.

آقای ترمپ روز سه‌شنبه (۶ جوزا)، در یک نشست خبری، گفته است: «ما ۱۹ سال است که در افغانستان استیم، من فکر می‌کنم این کافی است، ما هر وقت خواسته باشیم می‌توانیم به آن جا برگردیم.

روزنامه‌ی نیویارک تایمز، به نقل از منابع امریکایی، گزارش داده است است که مقام‌های ارشد نظامی در روزهای آینده، آقای ترامپ را از یک جدول زمانی برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان، با خبر خواهند کرد.

این مقام‌ها، گفته اند که دونالد ترامپ قصد دارد تا نیروهای امریکایی را پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، از افغانستان بیرون کند تا مبارزات انتخاباتی‌اش قوی‌تر شود.