نی: دولت افغانستان در شناسایی عاملان قتل خبرنگاران کوتاه آمده است

صبح کابل
نی: دولت افغانستان در شناسایی عاملان قتل خبرنگاران کوتاه آمده است

نهاد حمایت‌کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان (نی)، به قتل ملالی میوند، گرداننده‌ی برنامه‌های تلویزیون انعکاس در ولایت ننگرهار، واکنش نشان داده و گفته که دولت این کشور در شناسایی عاملان قتل خبرنگاران کوتاه آمده است.

در خبرنامه‌ای که روز پنج‌شنبه (۲۰ قوس)، از سوی این نهاد به نشر رسیده، آمده است که نگرانی امنیتی جامعه‌ی خبرنگاری هر روز بیشتر از پیش می‌شود، زیرا عاملان قتل‌های خبرنگاران تا هنوز از سوی دولت افغانستان شناسایی و به پنجه‌ی قانون سپرده نشده اند.

در خبرنامه آمده است: «با کشته‌شدن ملالی پندار ما این است که خبرنگاران و به‌ویژه بانوان خبرنگار، با جرأت قبل به کارشان حاضر نخواهند شد، چیزی که دشمنان آگاهی مردم افغانستان از دیر باز بر آن تلاش دارند. با کشته‌شدن او، فضای کار برای خبرنگاران زن محدود شده و خبرنگاران دیگر جرات نخواهند کرد تا کار خبرنگاری کنند.»

این نهاد، قتل خبرنگاران را جنایت ضد بشری خوانده و از دولت افغانستان است که عاملان این رویدادها را شناسایی و به پنجه‌ی قانون بسپارند.

در خبرنامه آمده است که با قتل ملالی میوند، شمار خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای که در سال ۲۰۲۰ میلادی، جان باخته اند، به ۱۰ نفر رسیده است.

این در حالی است که ملالی میوند، گوینده‌ی رادیو تلویزیون خصوصی انعکاس در ولایت ننگرهار صبح امروز (پنج‌شنبه، ۲۰ قوس)، در حوزه‌ی سوم امنیتی شهر جلال‌آباد این ولایت از سوی تفنگ‌داران ناشناس به قتل رسید.

پیش‌تر، یما سیاوش، گوینده‌ی پیشین طلوع نیوز و محمدالیاس داعی، خبرنگار رادیو آزادی در ولایت هلمند نیز در نتیجه‌ی دو حمله‌ی انفجاری در ولایت‌های کابل و هلمند کشته شدند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x