غنی: پروسه‌ی توزیع نان و مواد خوراکی برای قشر آسیب‌پذیر به‌زودی آغاز می‌شود

صبح کابل
غنی: پروسه‌ی توزیع نان و مواد خوراکی برای قشر آسیب‌پذیر به‌زودی آغاز می‌شود

محمداشرف غنی، اعلام کرده است، دولت افغانستان به خاطر کاهش فقر و تنگ‌دستی‌ای که در پی شیوع ویروس کرونا به وجود آمده، اقدامات مشخصی را انجام داده و تدابیر بیشتری را نیز قرار است روی دست بگیرد.
آقای غنی، روز سه‌شنبه (۲ ثور) در یک پیام ویدیویی، تأکید کرد، دولت افغانستان، تدابیری را روی دست دارد که عمدتا روی خدمت‌رسانی برای فقیرترین‌های جامعه متمرکز است.
او افزود: «قرار است به زودی از طریق نانوایی‌های شهر، مساجد در ولسوالى‌ها، شوراهای انکشافی دهات و سایر نهادها، توزیع نان، مواد خوراکی و دیگر نیازمندی‌های ابتدایی و اساسی برای قشر آسیب‌پذیر را فراهم سازیم.»
آقای غنی گفت که به زودی، با آغاز چند پروژه‌ی بزرگ زودثمر دیگر، شمار زیادی از مردم استخدام و با رعایت فاصله بین افرد، مشغول کار خواهند شد.
او علاوه کرد: «مشخصات و جزئیات بیشتر این پروژه‌ها و برنامه‌ها را با ذکر منابع تمویل، اعم از ظرفیت‌های داخلی و خارجی آن را در روزهای آینده ارائه خواهم کرد.»
آقای غنی، گفت که تنها راه جلوگیری از ویروس کرونا، این است که مردم در خانه‌های شان بمانند و تمام سفارشات صحی را تطبیق کنند.
این در حالی است که تا کنون، ۱۰۹۲ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۳۶ نفر جان باخته‌اند و ۱۵۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صحت، در حال حاضر، ولایت کابل با ثبت ۳۸۵ مورد مثبت ویروس کرونا، از ولایت هرات پیشی گرفته است. در هرات، تا کنون ۳۳۴ مورد مثبت ویروس کرونا شناسایی شده است.