وزارت صحت: در پنج ماه گذشته، یک میلیون نفر در افغانستان واکسین کرونا دریافت کرده‌اند

صبح کابل
وزارت صحت: در پنج ماه گذشته، یک میلیون نفر در افغانستان واکسین کرونا دریافت کرده‌اند

وزارت صحت عامه حکومت سرپرست طالبان، اعلام کرده که در جریان پنج ماه گذشته، نزدیک به یک میلیون نفر در سراسر افغانستان واکسین کرونا دریافت کرده و این روند هم‌چنان ادامه دارد.

عبدالباری عمر، معین عرضه‌ی خدمات صحی وزارت صحت که روز شنبه -۱۱جدی-، در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد، گفت که در حال حاضر شفاخانه‌های کووید-۱۹ در چهار شهر بزرگ فعال است و در آینده تلاش می‌شود که شفاخانه‌های ویژه‌ی کرونا در پنج ولایت دیگر نیز فعال شود.

با این حال او، گفت که تااکنون نوع جدید ویروس کرونا در پاکستان شناسایی شده؛ اما هیچ مورد از ویروس جدید تا هنوز در افغانستان شناسایی و ثبت نشده است.

به گفته‌ی معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت، آن‌ها در تلاش جلب کمک‌های سازمان و موسسات کمک‌کننده است تا در صورت بروز نوع جدید کرونا، برای مهار آن تلاش کنند.

عبدالباری عمر، افزود که در حال حاضر از مهم‌ترین نیازهای شفاخانه‌های کووید-۱۹، دستگاه تولید آکسیجن است و در آینده‌ی نزدیک، ۱۰ دستگاه تولید آکسیجن به هم‌کاری اداره‌ی یونیسف، فعال می‌شود.

او، گفت: «در ۵ ماه اخیر، سه میلیون دوز واکسین کرونا از سوی کشور چین وعده داده شده واز این میان یک میلیون آن به کابل رسیده است و همچنان روند انتقال ۲میلیون واکسین وعده‌ داده شده از سوی کشورهای دیگر، تا پایان جنوری ۲۰۲۲ تکمیل خواهد شد.»

معین عرضه‌ی خدمات صحی وزارت صحت در این نشست، اطمینان داد که در پنج ماه گذشته، خدمات صحی به گونه‌ی مساویانه به همه‌ی شهروندان کشور عرضه شده و دروازه‌های شفاخانه‌ها و مراکز درمانی به روی بیماران باز بوده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x