سخن‌گوی طالبان به پاکستان: اگر جنگ شروع شود، به سود هیچ کشوری نیست

صبح کابل
سخن‌گوی طالبان به پاکستان: اگر جنگ شروع شود، به سود هیچ کشوری نیست

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان در واکنش به حمله‌ی هوایی نظامیان پاکستانی بر بخش‌های از ولایت خوست و کنر، گفته است که چنین اقداماتی راه دشمنی را باز می‌کند.

مجاهد در پیام صوتی، حملات هواپیماهای پاکستانی به شدت محکوم کرده و آن را یک ظلم خوانده که علیه باشندگان خوست و کنر روا داشته شده است.

با این حال، سخن‌گوی طالبان هشدار می‌دهد که اگر جنگ میان دو کشور آغاز شود، به نفع هیچ شخص و کشوری نخواهد بود.

ذبیح‌الله مجاهد، می‌گوید که به منظور جلوگیری از چنین رویدادهایی از هر گونه ابزارها استفاده می‌کند. «بر پاکستان صدا می‌کنیم که حوصله افغان‌ها را در چنین مسایل نه آزمایند و دیگر چنین اشتباه را تکرار نکند، ورنه پیامد بدی خواهد داشت.»

این در حالی است که منابع محلی در ولایت خوست، می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی هواپیماهای نظامیان پاکستانی، حدود ۳۰ غیرنظامی در این ولایت جان باخته‌اند.

به گفته‎‌ی منابع، حملات هواپیماهای پاکستانی حوالی ساعت ۲:۰۰ بامداد روز شنبه -۲۷ حمل-، انجام شده است. هم‌چنان نظامیان پاکستانی روستای چوگام ولسوالی شتلن ولایت کنر را نیز، بمباران کردند. بر اساس گزارش‌ها، در این رویداد، ۵ عضو یک خانواده به شمول چهار کودک و زن جان باختند.

پیش‌تر وزارت خارجه‌ی حکومت سرپرست طالبان نیز، در واکنش به حملات نظامیان پاکستانی، سفیر این کشور در کابل را احضار کرده است.