وزارت خارجه: ایران وعده داده که سیلی خوردن زن افغان توسط پولیس این کشور را بررسی می‌کند

صبح کابل
وزارت خارجه: ایران وعده داده که سیلی خوردن زن افغان توسط پولیس این کشور را بررسی می‌کند

به دنبال نشر ویدیویی از بدرفتاری پولیس ایران با یک زن مهاجر افغان، سفارت افغانستان در تهران، گفته است که این موضوع را با مسئولان ایرانی در میان گذشته است.

سفارت افغانستان در تهران، روز پنج‌شنبه (۱۱ جدی)، در اعلامیه‌ای گفته است که برخورد نادرست و توهین‌آمیز پولیس ایران با یک بانوی مهاجر افغان در اردوگاه عسکرآباد را با مسئولان ایرانی در میان گذاشته و وعده‌ی بررسی آن را دریافت کرده است.

در اعلامیه آمده است: «مسئولان ایرانی، وعده سپرده اند که این موضوع را به گونه‌ی جدی و قانونی بررسی کرده و نتایج آن را با سفارت افغانستان شریک خواهند ساخت.»

اخیرا، ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن، یک پولیس ایرانی، به صورت یک زن افغان سیلی می‌زند.

با این حال، گران هیواد، سخن‌گوی وزارت خارجه نیز، در یک پیام ویدیویی گفته است: «به محض مشاهده‌ی این ویدیو، به سفارت افغانستان در تهران وظیفه داده شد که این موضوع را با مقام‌های ایرانی تعقیب کنند. مسئولان دولت ایران تحقیقات شان را در این زمینه آغاز کرده اند.»

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، به این موضوع واکنش نشان داده‌‌ و گفته اند که این زن برای پی‌گیری کارهای فرزندش به اردوگاه عسکرآباد در تهران مراجعه کرده بود.

این نخستین برخورد خشونت‌آمیز پولیس ایران با مهاجران افغان نیست؛ پیش از این نیز بارها، پولیس این کشور، رفتارهای خشونت‌آمیزی با مهاجران افغان داشته است که در برخی موارد، به مرگ مهاجران نیز انجامیده است.