غنی در روز سرباز: نیروهای امنیتی صلح را به سرمنزل مقصود می‌رسانند

صبح کابل
غنی در روز سرباز: نیروهای امنیتی صلح را به سرمنزل مقصود می‌رسانند

رییس‌جمهور غنی در پیامی به مناسب نهم حوت، روز سرباز، گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان همان‌گونه که در برابر تروریستان شجاعانه ایستادگی کرده اند، صلح را که از اساسی‌ترین نیازهای مردم این کشور نیز با موفقیت به سرمنزل مقصود می‌رسانند.

امروز جمعه‌ (نهم حوت) برابر است با روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور. از این روز در بخش‌های مختلف کشور از کارکردها و فداکاری‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قدردانی و تجلیل می‌شود.

آقای غنی ضمن که این روز را به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تبریک گفته، افزوده است: «شما نیروهای شجاع و دلیر امنیتی و دفاعی به نهادهای ملی تعلق دارید؛ شما پاس‌داران قانون اساسی، حامی تحکیم وحدت ملی و حاکمیت اقتدار ملی استید که ایستاد‌گی ‌تان در جنگ سبب شد تا دشمنان به اهدافی که تعیین کرده بودند، دست نیابند.»

رییس‌جمهور غنی، خاطرنشان کرده است که نیروهای امنیتی و دفاعی توانسته اند ۱۰ ولسوالی را از وجود گروه‌های هراس‌افگنان پاک‌سازی کنند. «منحیث سرقوماندان اعلای قوای مسلح برای تان اطمینان می‌دهم که از حمایت قوی من، ملت و جامعه‌ی بین‌المللی برخوردار استید و در راستای تمویل، تجهیز و آموزش تان بیشتر از پیش تلاش خواهیم کرد.»

به گفته‌ی محمد‌اشرف غنی، تلاش‌ و فداکاری نیروهای امنیتی سبب شد که طالبان حاضر به کاهش خشونت‌ها شوند.

این در حالی است که مرحله‌ی کاهش‌ یک‌هفته‌ای خشونت‌ها از سوی گروه‌ طالبان، سر از ساعت ۱۲:۰۰ بامداد شنبه (۳ حوت) آغاز شد که برای یک هفته ادامه داشت.

با این همه قرار است فردا شنبه (۱۰حوت) توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان امضا شود و انتظار می‌رود، ده روز پس از امضای این توافق‌نامه، گفت‌وگوها میان حکومت افغانستان و طالبان آغاز شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x