طالبان بیش از صد نیروی امنیتی را در درزآب جوزجان محاصره کرده اند

محراب الدین ابراهیمی
طالبان بیش از صد نیروی امنیتی را در درزآب جوزجان محاصره کرده اند

هراس‌افگنان طالب در جریان چهار روز گذشته، حملات شدیدی را بر مرکز ولسوالی درزآب ولایت جوزجان آغاز کرده ‌اند و موفق به تصرف ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس شده اند.

هراس‌افگنان طالب، همچنان ولسوال، فرمانده‌ی پولیس و بیش از یک‌صد نیروی امنیتی را که شامل سربازان پولیس و نیروهای خیزش مردمی استند، محاصره کرده اند.

اعضای شورای ولایتی و نمایند‌گان ولایت جوزجان در پارلمان، می‌گویند که نیروهای امنیتی پس از سقوط مرکز ولسوالی درزآب به یک تپه به نام «آنتن» عقب‌نشینی کرده و از سه روز به این طرف زیر محاصره‌ی طالبان قرار دارند.

حلیمه صدف کریمی، نماینده‌ی مردم جوزجان در مجلس نمایند‌گان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که تلاش‌ها و تماس‌ها با مقام‌های امنیتی تا هنوز بی نتیجه بوده و اقدامات قناعت‌بخشی در قسمت بیرون کشیدن این نیروها از محاصره‌ی طالبان انجام نشده است.

به گفته‌ی بانو صدف، شماری از نیروهای قطعه‌ی خاص که دو روز پیش به ولسوالی درزآب فرستاده شده بودند، صبح امروز (سه‌شنبه، ۹ میزان) دوباره از این ولسوالی بیرون شده اند.

او می‌افزاید که صدها نفر از هراس‌افگنان طالب از ولایت‌های فاریاب، سرپل و ولسوالی‌های ولایت جوزجان به ولسوالی درزآب گرد هم آمده ‌اند.

از سویی هم، عبدالحی حیات، عضو شورای ولایتی جوزجان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید: «بر اساس اطلاعاتی که ما دریافت کرده ‌ایم، در جریان چهار روز اخیر ۱۸ نیروی امنیتی در ولسوالی درزآب جان باخته و ۱۴ تن دیگر شان زخم برداشته اند.»

آقای حیات می‌افزاید که زخمی‌ها و اجساد نیروهای امنیتی هنوز هم در محل باقی مانده و برای بیرون کشیدن آنان اقدامی انجام نشده است.

او نیز از بی‌توجهی مقام‌های امنیتی برای نجات گیرماندگان در ولسوالی درزآب انتقاد می‌کند و هشدار می‌دهد که در صورت نرسیدن نیروهای کمکی، فرمانده‌ی پولیس، ولسوال و نیروهای امنیتی کشته خواهند شد.

در همین حال، بازمحمد داور، ولسوال قبلی درزآب و یکی از ساکنان این ولسوالی می‌گوید که طالبان ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس را ویران کرده و همچنان دکان‌های مردم در بازار ولسوالی درزآب را به آتش کشیده اند.

آقای داور، اضافه می‌کند که صدها خانواده و وابستگان نیروهای امنیتی نیز از ترس کشته شدن از سوی طالبان از خانه‌های شان فرار کرده اند و در کوه‌ها و دره‌ها به سر می‌برند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x