حامد کرزی: مردم ایران و افغانستان باید با هوشیاری تمام روحیه همسایگی را حفظ کنند

صبح کابل
حامد کرزی: مردم ایران و افغانستان باید با هوشیاری تمام روحیه همسایگی را حفظ کنند

حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین افغانستان، تأکید می‌کند که مردم ایران و افغانستان باید با هوشیاری تمام روحیه‌ی برادری و همسایگی را حفظ کنند.

آقای کرزی که روز دوشنبه -۲۲ حمل-، با بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل دیدار کرده، گفته است که مردم افغانستان و ایران روابط و پیوندهای دیرینه‌ی تاریخی، دینی و فرهنگی دارند.

دو طرف در این دیدار هم‌چنان در مورد روابط دیرینه و حسنه میان دو کشور، حالات جاری در منطقه و تصاویر و خبرهای منتشرشده در رسانه‌‌های اجتماعی از آزار و اذیت مهاجران افغان از سوی سربازان ایرانی، بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

در همین حال، بهادر امینیان تصاویر نشرشده در شبکه‌های اجتماعی از لت‌وکوب مهاجران افغان را غیر واقعی خوانده است.

این در حالی است که در روزهای اخیر روند اخراج مهاجران افغانستانی از ایران به شدت افزایش یافته است و افرادی که از دست مأموران امنیتی ایران فرار می‌کنند، کشته و یا زخمی می‌شوند.

شماری از مهاجران افغان در ایران، می‌گویند که به دنبال کشته‌شدن دو طلبه ایرانی از سوی یک مهاجر افغان، خشونت سربازان ایرانی علیه مهاجران افغانستانی در این کشور افزایش یافته است.

در تصاویری که این روزها در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، چندین مهاجر افغانستانی هدف شلیک گلوله‌ی نیروهای ایرانی قرار گرفته و زخمی شده‌اند. چندین مهاجر نیز، از سوی سربازان ایرانی کشته شدند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x