بریتانیا برای حمایت از افغانستان در مبارزه با ویروس کرونا اعلام آمادگی کرد

صبح کابل
بریتانیا برای حمایت از افغانستان در مبارزه با ویروس کرونا اعلام آمادگی کرد

سفیر بریتانیا در کابل، از آمادگی کشورش برای حمایت از افغانستان در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا خبر داده است.
الیسون بلیک، روز سه‌شنبه (۱۲ حمل) در تماس تلفونی با سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفته است که دولت بریتانیا، تلاش دارد تا از طریق هماهنگی با نهادهای بین‌المللی، کمک‌های بشردوستانه را برای شماری از کشورهای نیازمند به شمول افغانستان، فراهم کند.
او افزوده است: «اولویت‌ها و نیازهای دولت افغانستان با سفارت بریتانیا در کابل، شریک ساخته شود تا حکومت بریتانیا با داشتن درک بهتری از این موارد، بتواند در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در افغانستان، سهم بگیرد.»
بانو بلیک، گفته است که دولت بریتانیا، به زودی در این مورد وارد عمل خواهد شد.
سفیر بریتانیا در کابل، هم‌چنان تأکید کرده است که شرایط فعلی، ایجاب می‌کند تا همه با کنار گذاشتن اختلافات و تفاوت‌ها و از طریق بسیج ملی، در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا متحد شوند.
از سویی هم، سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفته است که کمک‌های بین‌المللی، برای آن که بتواند اولویت‌های بیشتری را زیر پوشش قرار دهد و هم‌چنان به خاطر هماهنگی‌های بهتر، باید از طریق حکومت افغانستان به مصرف برسد.
این در حالی است که تا کنون، ۱۷۴ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده است. از این میان، چهار نفر از سربازان نیروهای خارجی مستقر در افغانستان نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.