اعلام نتایج آزمون کانکور؛ شمسیه از کابل مقام اول را گرفت

صبح کابل
اعلام نتایج آزمون کانکور؛ شمسیه از کابل مقام اول را گرفت

اداره‌ی ملی امتحانات، روز پنج‌شنبه (۳ میزان)، نتایج آزمون کانکور سال ۱۳۹۹ را، اعلام کرد.

بر اساس این نتایج، شمسیه فرزند محمد نسیم، از ولایت کابل، با کسب ۳۵۳٫۱۸۵ نمره در آزمون کانکور سراسری امسال، اول نمره‌ی عمومی شده است. او، به دانشکده‌ی طب دانشگاه کابل، راه یافته است.

هم‌چنان، نعمت‌الله فرزند محفوظ الله، از ولایت کابل، با کسب ۲۵۲٫۱۳۳ نمره در آزمون کانکور سراسری امسال، دوم نمره‌ی عمومی شده است. او، به دانشکده‌ی طب دانشگاه کابل، راه یافته است.

محمد مجتبی فرزند گل حسین، از ولایت کابل، با کسب ۳۵۰٫۰۶۱ نمره در آزمون کانکور، سوم نمره‌ی عمومی شده و به دانشکده‌ی طب دانشگاه کابل، راه یافته است.

توریالی فرزند سید کریم، از ولایت بدخشان، با کسب ۳۴۹٫۸۶۷ نمره، چهارم نمره‌ی آزمون عمومی کانکور شده و به دانشکده‌ی طب دانشگاه کابل، راه یافته است.

احمد فواد، فرزند احمد رحیم، از ولایت کابل، با کسب ۳۴۹٫۷۳۵ نمره، پنجم نمره‌ی عمومی کانکور شده و به دانشکده‌ی انجنیری سیول کابل کابل، راه یافته است.

هم‌چنان، زین‌العابدین فرزند بادار، با ۳۴۸٫۵۷۱  نمره، احمد وثیق فرزند احمد قسیم با ۳۴۸٫۳۳۶ نمره، نصیحه فرزند رحیم داد با ۳۴۸٫۳۰۱ نمره، وثیق فرزند خیرمحمد با ۳۴۸٫۲۰۴ نمره و فضل‌احمد فرزند گل‌آغا با ۳۴۸٫۱۶ نمره، به ترتیب از ششم تا دهم نمره‌ی کانکور امسال، اعلام شده اند.

عبدالقدیر خموش، سرپرست اداره‌ی ملی امتحانات کانکور، در نشستی که به مناسبت اعلام نتایج آزمون کانکور برگزار شده بود، گفت که از نزدیک به ۲۰۰ هزار داوطلب کانکور، امسال در شش دوره در ۳۴ ولایت کشور، امتحان گرفته شده است.

به گفته‌ی او، ۹۸ درصد از داوطلبان کانکور، امسال نمره‌ی کامیابی گرفته اند و تنها در حدود دو یا سه هزار داوطلب، نتوانسته‌اند نمره‌ی کامیابی بگیرند.