پیام عیدی جبهه‌ی آزادی افغانستان: سلطه‌ی ظالمانه‌ی طالبان به پایانش نزدیک شده است

صبح کابل
پیام عیدی جبهه‌ی آزادی افغانستان: سلطه‌ی ظالمانه‌ی طالبان به پایانش نزدیک شده است

جبهه‌ی آزادی افغانستان در پیامی به مناسبت عید سعید فطر، تأکید کرده که سلطه‌ی ظالمانه‌ی گروه طالبان به پایانش نزدیک شده است.

در پیامی که از سوی جبهه‌ی آزادی افغانستان به نشر رسیده، آمده است که شهروندان افغانستان زیر حاکمیت طالبان روزهای دشواری را سپری می‌کنند و هنوز هم کشتار نظامیان پیشین، آزار و اذیت و اعمال محدودیت بر کار و زندگی فعالان مدنی، سیاسی و رسانه‌ای کشور ادامه دارد.

این جبهه، گفته است: «با وجود این‌که طالبان از زمان اشغال کابل، تأمین امنیت سرتاسری در افغانستان را بزرگ‌ترین دست‌آورد خود عنوان می‌کردند، گرفتاری و تیرباران‌کردن افراد ملکی و نظامی، تلاشی خانه‌ها، باج‌گیری، گروگان‌گیری، اختطاف شهروندان عادی توسط ملیشه‌های ط‌البان همه‌روزه ادامه داشته است.»

در این پیام، آمده است که تنها در جریان ماه رمضان، حدود ۷۰۰ تن از غیرنظامیان در نتیجه حملات انتحاری که به گروه‌های تکفیری هم‌نوع و هم‌پیمان طالبان نسبت داده شده، کشته و زخمی شده‌اند.

جبهه‌ی آزادی در ادامه، گفته است: «طالبان و هم‌پیمانان تکفیری آنان با انجام حملات انتحاری خونین و پرتلفات در چند ولایت کشور، بخش‌های مشخصی از مردم به ویژه هزاره‌ها، اهل طریقت و تصوف را هدف قرار داده اند.»

این جبهه اطمینان داده است که در برابر حملات طالبان هم‌چنان خواهد ایستاد و مبارزات خود را تا آزادی افغانستان از دست این گروه ادامه می‌دهد.