بریتانیا ماه آینده میزبان نشستی برای جمع‌آوری کمک به مردم افغانستان است

صبح کابل
بریتانیا ماه آینده میزبان نشستی برای جمع‌آوری کمک به مردم افغانستان است

رسانه‌های خارجی، گزارش داده اند که قرار است ماه آینده نشستی به میزبانی بریتانیا برای جمع‌آوری کمک به مردم افغانستان برگزار شود.

رویترز، روز سه‌شنبه -۲۶ دلو-، گزارش داده است که انتظار می‌رود در این نشست ۴٫۴ میلیارد پوند برای کمک به شهروندان افغانستان جمع‌آوری شود.

در همین حال رسانه‌های بریتانیایی نیز گزارش داده اند که این کشور میزبانی مشترک یک نشست بین‌المللی با سازمان ملل متحد برای جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان را به دوش خواهد داشت.

لیز تراس، وزیر خارجه‌ی بریتانیا، گفته است که کشورش مصمم است که تلاش‌های جهانی برای رسیدگی به بحران افغانستان را رهبری کند؛ زیرا غفلت در این شرایط، عواقب ویران‌گری خواهد داشت.

خانم تراس، افزوده است: «ما مصمم استیم تا تلاش‌های جهانی را رهبری کنیم. ما متحدان بین‌المللی را گردهم خواهیم آورد تا کمک‌های حیاتی برای ارایه، غذا، سرپناه و خدمات بهداشتی، محافظت از زنان و دختران  و حمایت از ثبات منطقه را جمع‌آوری کنیم.»

این در حالی است که به دنبال سقوط افغانستان به دست طالبان، وضعیت اقتصادی کشور به شدت وخیم شده؛ تا جایی نظام اقتصادی در افغانستان در آستانه‌ی سقوط قرار گرفته است.