آلمان ۶۰۰ میلیون یورو به کمک‌های بشردوستانه‌ی خود به افغانستان افزود

صبح کابل
آلمان ۶۰۰ میلیون یورو به کمک‌های بشردوستانه‌ی خود به افغانستان افزود

وزارت خارجه‌ی آلمان، اعلام کرده که این کشور ۶۰۰ میلیون یوروی دیگر را به کمک‌های بشردوستانه‌ی خود به افغانستان افزوده است.

در خبرنامه‌ای که روز پنج‌شنبه -۱۴ عقرب-، از سوی وزارت خارجه‌ی آلمان به نشر رسیده، آمده است که در حال حاضر بیش‌تر از نیمی از شهروندان افغانستان با خطر گرسنگی روبه‌رو اند و افزون بر آن، ۵٫۵ میلیون نفر نیز در این کشور آواره شده اند.

وزارت خارجه‌ی آلمان، گفته است که با توجه به وخامت اوضاع اقتصادی در افغانستان، کمک‌های بشردوستانه‌ به مردم این کشور افزایش می‌یابد.

در خبرنامه‌، آمده است که از این پول برای میلیون‌ها انسان در سراسر افغانستان، کمک‌های فوری و موثر توزیع می‌شود.

بر اساس خبرنامه، این پول از طریق سازمان‌های کمک‌رسان چون کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، برنامه‌ی جهانی غذا و سایر سازمان‌های بشردوستانه به افغانستان توزیع خواهد شد.

وزارت خارجه‌ی آلمان، تأکید کرده است که پول کمک‌شده تنها به مقصدهای بشردوستانه استفاده می‌شود و به نفع طالبان نخواهد بود.

در خبرنامه هم‌چنان، آمده است که به دلیل تحولات اخیر در افغانستان، خشک‌سالی و بیکاری نظام اقتصادی در این کشور در حال فروپاشی قرار دارد و نیاز است تا کمک‌های بیش‌تری به افغانستان صورت گیرد.

این در حالی است که به تازگی وزارت خارجه‌ی بریتانیا نیز، مبلغ ۵۰ میلیون پوند، معادل ۶۸ میلیون دالر امریکایی را به شهروندان افغانستان، کمک کرده است.

لیز تراس، وزیر خارجه‌ی بریتانیا روز یک‌شنبه -۹ عقرب-، گفت که این بخشی از کمک‌های بشردوستانه‌ی این کشور است که برای حمایت از مردم نیازمند در افغانستان در زمستان پیش روز به مصرف می‌رسد.

با سقوط کابل و به قدرت‌رسیدن دوباره‌ی طالبان، وضعیت اقتصادی در افغانستان به شدت آسیب‌ دیده است. بسیاری از سازمان‌های حقوق بشری از وقوع بحران انسانی در این کشور هشدار داده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x