وزارت صحت: سکتور خصوصی اجازه دارد تا افراد مبتلا به ویروس کرونا را تشخیص و درمان کند

صبح کابل
وزارت صحت: سکتور خصوصی اجازه دارد تا افراد مبتلا به ویروس کرونا را تشخیص و درمان کند

وزارت صحت، اعلام کرده است که سکتور خصوصی، از این به بعد می‌توانند در راستای تشخیص و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا، کار کنند.

احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت، روز پنج‌شنبه (۲۲ جوزا)، در یک نشست خبری گفت که پیش از این، سکتور خصوصی اجازه‌ی تشخیص و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا را نداشت، اما از این به بعد، شفاخانه‌ها و کلینیک‌های خصوصی، می‌توانند در این زمینه کار کنند.

او تأکید کرد که سکتور خصوصی، اجازه‌ی استفاده از تست سریع تشخیص ویروس کرونا را ندارد و می‌تواند تجهیزات لابراتواری را برای تشخیص این ویروس، تدارک ببیند.

آقای عثمانی، گفت که از این به بعد، تمام سیستم صحی، به شمول سکتور خصوصی و دولتی، می‌توانند به گونه‌ی هماهنگ در برابر ویروس کرونا مبارزه کنند.

این در حالی است که پیش از این، تنها شفاخانه‌های دولتی اجازه‌ی تشخیص و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا را داشتند.

سرپرست وزارت صحت، گفت که در حال حاضر، ویروس کرونا به تمام خانه‌ها سرایت کرده و امکان تشخیص تمام بیماران وجود ندارد، از همین‌رو، تشخیص بیماران در مناطقی که امکانات لابراتواری در آن فراهم نیست، تنها بر اساس علائم صورت می‌گیرد.

این در حالی است که تا کنون، ۲۲۸۹۰ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۴۲۶ نفر جان باخته‌اند و ۳۳۲۶ نفر دیگر بهبود یافته‌اند.