نیوریارک تایمز: امریکا ۳۵۰۰ سرباز در افغانستان دارد

صبح کابل
نیوریارک تایمز: امریکا ۳۵۰۰ سرباز در افغانستان دارد

روزنامه‌ی نیوریارک تایمز، گزارش داده است که ایالات متحده‌ی امریکا، یک هزار سرباز بیشتر از حد اعلام‌شده در افغانستان دارد.

در گزارشی که روز یک‌شنبه (۲۴ حوت/ ۱۴ مارچ)، به نقل از چند مقام افغانستانی، امریکایی و اروپایی از سوی نیویارک تایمز به نشر رسیده، آمده است که امریکا در حال حاضر ۳۵۰۰ سرباز در افغانستان دارد.

بر اساس این گزارش، برخی از فرماندهان و نیروهای عملیات ویژه‌ که در افغانستان، زیر نظر پنتاگون و سازمان اطلاعاتی امریکا یا سیا کار می‌کنند، شامل هزار سرباز اضافی این کشور در افغانستان استند.

نیویارک تایمز، نوشته است که موجودیت سربازان بیشتر در افغانستان از آن چه که پنتاگون اعلام کرده، یک امر معمول است و این در سوریه، یمن و حتا مالی هم اتفاق افتاده است.

ایالات متحده‌ی امریکا، معمولا جزییات نیروهای نظامی‌اش را به سیا و یا سازمان‌های نظامی دیگر اعلام می‌کند و به دلیل این که جزییات نیروها، اطلاعات طبقه‌بندی شده است، از تایید علنی آن خوددرای می‌شود.

پیش از این، ایالات متحده‌ی امریکا اعلام کرده بود که بر اساس توافق‌نامه‌ی دوحه با طالبان، شمار سربازان خود را در افغانستان به ۲۵۰۰ نفر کاهش داده است؛ هرچند بر اساس توافق‌نامه، باید امریکا نیروهای خود را تا ماه می، به گونه‌ی کامل از افغانستان خارج کند.