حامد کرزی به پاکستان: مانند یک همسایه خوب در امور داخلی افغانستان مداخله نکنید!

صبح کابل
حامد کرزی به پاکستان: مانند یک همسایه خوب در امور داخلی افغانستان مداخله نکنید!

حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین افغانستان به حرف‌های تازه‌ی عمران‌ خان، نخست‌وزیر پاکستان واکنش نشان داده و گفته است که پاکستان نباید در امور داخلی افغانستان مداخله کند.

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان روز یک‌شنبه -۲۸ قوس-، در نشست وزیران خارجه‌ی سازمان هم‌کاری‌های اسلامی، گفت که  که در حال حاضر داعش یک تهدید جدی است. به گفته‌ی نخست‌وزیر پاکستان، در گذشته داعش از افغانستان بر این کشور حمله می‌کرد و اکنون که یک بار دیگر تهدید داعش جدی شده، نیاز است یک دولت قوی در افغانستان ایجاد شود.

در همین حال، حامد کرزی، گفته است که سخنان عمران در این نشست، تلاشی برای ایجاد تفرقه میان افغان‌ها و توهین به مردم افغانستان است.

 آقای کرزی، تأکید کرده است که ادعای فعال‌بودن داعش در افغانستان و تهدید آن برای پاکستان، یک تبلیغ آشکار بر ضد افغانستان است؛ زیرا خطر داعش برعکس از پاکستان متوجه افغانستان است.

با این حال، رییس‌جمهور پیشین افغانستان از دولت افغانستان خواسته است که از مداخله در امور داخلی این کشور دست بردارد و در مجامع بین‌المللی به نمایندگی از افغانستان حرفی نزند. «برعکس به عنوان یک همسایه خوب، برای ایجاد روابط خوب و متمدنانه بین افغانستان و پاکستان تلاش کند.»