غنی و خلیل‌زاد در باره‌ی گام‌های بعدی در روند صلح گفت‌وگو کردند

صبح کابل
غنی و خلیل‌زاد در باره‌ی گام‌های بعدی در روند صلح گفت‌وگو کردند

رییس‌جمهور غنی، در دیدار با زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان، در باره‌ی گام‌های بعدی در گفت‌وگوهای صلح، صحبت کرده است.

آقای غنی، پیش از چاشت روز دوشنبه (۱۱ حوت)، با زلمی خلیل‌زاد دیدار کرده است. ارگ ریاست‌جمهوری، گفته است که در این دیدار، در باره‌ی گام‌های بعدی در روند صلح، صحبت شده و دو طرف بر تسریع گفت‌وگوهای صلح تاکید کرده‌اند.

آقای خلیل‌زاد در این دیدار، از اجماع داخلی و دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌المللی برای گفت‌وگوهای صلح، ابراز خرسندی کرده و بار دیگر از نقش موثر امریکا در راستای برقراری صلح در افغانستان، اطمینان داده است.

همزمان با یک‌سالگی امضای توافق‌نامه‌ی قطر، زلمی خلیل‌زاد، اولین دور سفرهای خود را به عنوان نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان در اداره‌ی جو بایدن، آغاز کرده است.

وزارت خارجه‌ی امریکا، روز یک‌شنبه (۱۰ حوت) اعلام کرده است که آقای خلیل‌زاد این بار به افغانستان، قطر و شماری دیگر از کشورهای منطقه سفر خواهد کرد.

این وزارت، افزوده است که در جریان این دید و بازدید با چهره‌های سیاسی افغانستان، نمایندگان طالبان و کشورهای منطقه که منافع شان را در یک راه حل پایدار سیاسی و آتش‌بس فراگیر در افغانستان می‌بینند، بحث خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x