گزارش‌ها: طالبان به علمای دینی پاکستان اطمینان داده‌اند که مکاتب دخترانه را باز می‌کنند

صبح کابل
گزارش‌ها: طالبان به علمای دینی پاکستان اطمینان داده‌اند که مکاتب دخترانه را باز می‌کنند

شماری از رسانه‌های پاکستانی، گزارش داده است که مسؤولان طالبان به علمای دینی این کشور اطمینان داده که هرچه زودتر مکاتب دخترانه را بازگشایی می‌کنند.

هیئت علمای دینی پاکستان که اخیرا به کابل سفر کرده، به رسانه‌ی جیونیوز این کشور، گفته است که انتظار می‌روند دختران افغان به زودی اجازه‌ی رفتن به مکتب را پیدا کنند.

مولانا طیب، از اعضای هیئت علمای پاکستان و از رهبران مذهبی با نفوذ در این کشور، نشست شان با طالبان را موثر و مهم خوانده و گفته است که طالبان اطمینان داده‌اند که به ‌زودی مکاتب دخترانه را باز خواهند کرد تا آن‌ها بتوانند مطابق شریعت تحصیل کنند.

جیونیوز به نقل از این ملای پاکستانی نوشته است که او حتا در نشست با طالبان، خانم و خواهرزاده‌ی خود را مثال قرار داده تا به طالبان بفهماند که آموزش زنان و دختران به نفع جامعه است.

مولانا طیب، گفته است: «من به آن‌ها -طالبان- مثال زدم و به آن‌ها گفتم که من هم یک ملا استم؛ اما خواهرزاده‌ی من در حال حاضر به ‌عنوان جنرال در ارتش پاکستان خدمت می‌کند.»

هم‌چنان، او گفته است که همسرش قرآن کریم را به زبان پشتو ترجمه کرده است تا افرادی که پشتوزبان استند، با تفسیر قرآن آشنایی پیدا کنند. «اگر همسرم به مکتب نمی‌رفت و تحصیل نمی‌کرد، چگونه می‌توانست به قرآن و دین ما خدمت کند.»

این در حالی است که اخیرا یک هیئت علمای دینی پاکستان به رهبری مفتی محمدتقی عثمانی به کابل سفر کرده است. این هیئت با رهبران طالبان از جمله، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x