سخن‌گوی کرملین: وضعیت در افغانستان بسیار نگران‌کننده است!

صبح کابل
سخن‌گوی کرملین: وضعیت در افغانستان بسیار نگران‌کننده است!

دیمیتری پسکوف، سخن‌گوی کرملین، می‌گوید که وضعیت در افغانستان به شدت‌ نگران‌کننده است و مسکو یک‌جا با سایر شرکای خود از نزدیک تحولات این کشور را زیر نظر دارد.

به نقل از خبرگزاری تاس روسی، آقای پسکوف روز چهارشنبه-۳۰ سرطان-، در صحبت با خبرنگاران، گفت: « وضعیت در افغانستان بسیار نگران‌کننده است. ما نیز نگران اوضاع فعلی افغانستان استیم.»

او هم‌چنان، گفته است که روسیه با شرکای خود در سازمان پیمان امنیت جمعی و کشورهای همسایه‌ی افغانستان در تماس است و بر چگونگی اوضاع امنیتی-سیاسی این کشور نظارت دارد.

با این حال آقای پسکوف، تأکید کرده است که تا این جای کار، تنها اخبار نگران‌کننده از آن‌جا- افغانستان- به گوش می‌رسد.

این در حالی است که پیش از این نیز کرملین از بدتر شدن اوضاع امنیتی- سیاسی در افغانستان ابراز نگرانی کرده بود. دیمتری پسکوف، در ۱۴ سرطان به خبرنگاران، گفت: «به طور کلی ما پیش از این بارها تکرار کردیم که پس از خروج امریکا و متحدان آن از افغانستان، اوضاع این کشور به شدت نگران‌کننده خواهد شد.»

با این حال اما؛ کرملین، تأکید کرده ست که موضوع فرستادن نظامیان روسی به افغانستان، مطرح نیست و در این زمینه هیچ صحبتی نشده است.

گفتنی است که به دنبال بدتر شدن وضعیت امنیتی در ماه‌های اخیر در افغانستان به ویژه در شمال این کشور، فعالیت کنسولگری روسیه در ولایت بلخ به حالت تعلیق درآمده؛ اما سفارت روسیه در کابل، اعلام کرده که هیچ برنامه‌ای برای بستن یا تخلیه این سفارت روی دست ندارد.