افزایش بهای دالر در برابر پول افغانی؛ دومین بسته‌ی کمک‌های بشردوستانه به افغانستان رسید

صبح کابل
افزایش بهای دالر در برابر پول افغانی؛ دومین بسته‌ی کمک‌های بشردوستانه به افغانستان رسید

هم‌زمان با افزایش بهای دالر امریکایی در برابر پول افغانی در بازارهای معاملاتی افغانستان، بانک مرکزی طالبان از رسیدن دومین بسته‌ی کمک‌های بشردوستانه‌ به این کشور خبر داده است.

در خبرنامه‌ای که روز سه‌شنبه -۱۶ قوس-، از سوی این بانک به نشر رسیده، آمده است که دومین بسته‌ی کمک‌های بشردوستانه در میدان هوایی کابل تحویل گرفته شده و به بانک مرکزی منتقل شده است.

در خبرنامه، آمده است: « بانک مرکزی افغانستان برای تسهیل راه‌های اصولی که منجر به جلوگیری از فقر و تنگ‌دستی مردم افغانستان می‌شود، هم‌واره تلاش کرده و از این طریق به مردم خود اطمینان می‌دهد که وضعیت نظام بانکی کشور و نیازمندی‌های اسعاری به زودی حل خواهد شد.»

این در حالی است که نخستین بسته‌ی کمک‌های بشردوستانه نیز هفته‌ی گذشته در اختیار بانک مرکزی طالبان قرار گرفته بود. این بانک، تأکید کرده است که این کمک‌ها در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

بانک مرکزی افغانستان در حالی از رسیدن دومین بسته‌ی کمک‌های بشردوستانه به افغانستان خبر داده که در جریان دو روز گذشته، بهای یک دالر امریکایی در برابر پول افغانی به شدت افزایش یافته است؛ تا جایی یک دالر امریکایی روز سه‌شنبه -۱۶ قوس-، در بازارهای معاملاتی پایتخت به بیش‌تر از ۱۰۰ افغانی خرید و فروش می‌شود.