رهبر طالبان از وجود افراد نفوذی در صفوف این گروه ابراز نگرانی کرده است

صبح کابل
رهبر طالبان از وجود افراد نفوذی در صفوف این گروه ابراز نگرانی کرده است

ملاهبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان با ابراز نگرانی از وجود افراد استفاده‌جو و نفوذی در صفوف این گروه، به فرماندهان طالبان دستور داده است که صفوف شان را از وجود افراد نامطلوب پاک‌سازی کنند.

اداره‌ی امور طالبان روز گذشته –پنج‌شنبه، ۱۳عقرب-، بخشی از سخنان ملاهبت‌الله را در برگه‌ی تویترش نشر کرده است.

رهبر طالبان به فرماندهان این گروه، گفته است که آن‌ها مکلف اند تا افراد نامطلوبی که امید به اصلاح آن‌ها نیست را از صفوف شان بیرون کنند. «هر ظلم و کار نادرستی که رخ دهد، بزرگ همان گروه مسؤول پیامد آن اعمال، هم در دنیا و هم در آخرت خواهد بود و عذر غفلت شان پذیرفته نخواهد شد.»

هرچند تا هنوز مشخص نیست که رهبر طالبان در کجا این سخنان را مطرح کرده؛ اما ظاهرا این بخشی از حرف‌های او در مدرسه‌ی حکیمیه‌ی ولایت کندهار است. گفته می‌شود که چند روز پیش او برای نخستین بار در این مدرسه در حضور مردم سخنرانی کرده است.

رهبر طالبان در حالی از وجود افراد نفوذی و نامطلوب ابراز نگرانی کرده که چندی پیش، این گروه کمیسیونی را تحت عنوان «کمیسیون تصفیه‌ی صفوف» ایجاد کردند تا این‌گونه افراد استفاده‌جو را از صفوف شان جدا کنند.

شیرمحمد شریف، معاون کمیسیون تصفیه‌ی صفوف طالبان روز چهارشنبه-۲۱ میزان-، در یک نشست خبری، گفته بود که هدف از ایجاد این کمیسیون، جداساختن افراد استفاده‌جو و دارای سابقه‌ی منفی از صفوف این گروه است.

به گفته‌ی او، این کمیسیون مسؤولیت دارد تا افراد نااهل را شناسایی کنند