عمران خان: امریکا باید میان طالبان و چهل میلیون شهروند افغانستان تفاوت قایل شود

صبح کابل
عمران خان: امریکا باید میان طالبان و چهل میلیون شهروند افغانستان تفاوت قایل شود

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، می‎‌گوید که ایالات متحده‌ی امریکا باید میان گروه طالبان و چهل میلیون شهروند افغانستان تفاوت قایل شده و  نباید برای کمک به مردم این کشور هیچ پیش‌شرطی قرار دهد.

آقای خان که روز یک‌شنبه- ۲۸ قوس-، در نشست سازمان هم‌کاری‌های اسلامی در اسلام‌آباد صحبت می‌کرد، گفت که هم‌کاری با شهروندان افغانستان یک وجیبه‌ی شرعی و در عین یک نیاز جدی است؛ زیرا به گفته‌ی او، در صورتی که اقدامات جدی روی دست گرفته نشود، وضعیتی پیش خواهد آمد که به نفع هیچ کشوری نیست.

او هم‌چنان در این نشست از خطر داعش در افغانستان نیز یاد کرد و گفت که در حال حاضر داعش یک تهدید جدی است. به گفته‌ی نخست‌وزیر پاکستان، در گذشته داعش از افغانستان بر این کشور حمله می‌کرد و اکنون که یک بار دیگر تهدید داعش جدی شده، نیاز است یک دولت قوی در افغانستان ایجاد شود.

گفتنی است که هفدهمین نشست فوق‌العاده‌ی وزیران خارجه‌ی سازمان همکاری‌های اسلامی در مورد افغانستان امروز -یک‌شنبه، ۲۸ قوس-، در اسلام‌آباد برگزار شده است.  در این نشست،۷۰ هیئت شامل وزیران خارجه‌ی ۲۰ کشور و ده‌ها معاون وزیران خارجه‌ی کشورها شرکت کرده‌اند.

هم‌چنان نمایندگانی از کشورهای امریکا، بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه، آلمان، ایتالیا و جاپان نیز در آن شرکت کرده اند. به نمایندگی از طالبان، امیرخان متقی وزیر خارجه‌ی حکومت سرپرست طالبان با بیرق سه رنگ افغانستان شرکت کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x