گروه طالبان نگرانی امریکا در مورد نقض حقوق بشر در افغانستان را «بی‌جا» خواند

صبح کابل
گروه طالبان نگرانی امریکا در مورد نقض حقوق بشر در افغانستان را «بی‌جا» خواند

به دنبال نشر گزارش سالانه‌ی وزارت خارجه‎ی امریکا در مورد نقض حقوق بشر در افغانستان از سوی طالبان،گروه طالبان به این گزارش واکنش نشان داده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی این گروه، گزارش وزارت خارجه‌ی امریکا در مورد نقض حقوق بشر در افغانستان را نادرست خوانده و گفته است که تمام حقوق اساسی مردم این کشور تأمین شده است.

مجاهد، هم‌چنان نگرانی امریکا در مورد نقض حقوق بشر در افغانستان را بی‌جا خوانده و گفته است: «حقوق بشر زمانی نقض شده بود که امریکا و متحدانش روزانه ۲۰۰ افغان را می‌کشتند و بر خانه‌ها بمباردمان می‌کردند.»

این در حالی است که گزارش سالانه‌ی وزارت خارجه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا نشان می‌دهد که طالبان پس از گرفتن قدرت در افغانستان، موازین حقوق بشری را در این کشور به شدت نقض کرده‌اند.

در گزارشی که به تازگی از سوی این وزارت نشر شده، آمده است که با به‌قدرت‌رسیدن طالبان، دست‌آوردهای حقوق بشری در افغانستان کم کم در حال از بین‌رفتن است.

به نقل از این گزارش، طالبان در ماه‌های گذشته، به شدت مرتکب نقض حقوق بشر شده‌اند. وزارت خارجه‌ی امریکا، طالبان را عامل ایجاد بحران بشری در افغانستان خوانده و گفته است که این گروه پس از گرفتن قدرت، دست به انحصار‌گرایی زده‌اند.

در این گزارش، آمده است: «گروه طالبان حکومتی به اصطلاح موقت را اعلام کرده است که کلا متشکل از جنگ‌جویان طالب، ملاها و چهره سیاسی نزدیک به این گروه است که عمدتاً متعلق به قوم پشتون استند.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x