متقی: امریکا باید مطابق قوانین بین‌المللی در قبال افغانستان تحت کنترل طالبان سیاست‌گذاری کند

صبح کابل
متقی: امریکا باید مطابق قوانین بین‌المللی در قبال افغانستان تحت کنترل طالبان سیاست‌گذاری کند

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان، می‌گوید که این گروه خواستار روابط نیک با همه‌ی کشورها به ویژه با ایالات متحده‌ی امریکا است و هیچ مشکلی نیز با این کشور ندارد.

سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان در یک گفت‌وگوی ویژه با خبرگزاری آسوشتیدپرس، گفته است که تحریم‌های امریکا علیه این گروه موثر نیست و این کشور باید جرأت کند تا بر اساس قوانین بین‌المللی به اختلافات با طالبان پایان دهد.

او هم‌چنان از امریکا خواسته است تا دارایی‌های مسدودشده‌ی افغانستان را آزاد کند و مبتنی بر قوانین بین‌المللی در قبال افغانستان تحت کنترل طالبان سیاست‌گذاری کند.

امیرخان متقی، تأکید کرده است که این گروه نسبت به گذشته تغییر کرده و با گذشت هر روز در حکومت‌داری و سیاست تجربه‌ی بیش‌تری به دست می‌آورد.

با این حال، او در این مصاحبه، گفته است که امریکا سیاست خود را در قبال افغانستان تحت کنترل طالبان به گونه‌ی تدریجی تغییر می‌دهد.

سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان، هم‌چنان در مورد زنان گفته است که این گروه به مشارکت زنان متعهد اند و زیر حاکمیت آن، دختران در ده ولایت کشور تا صنف دوازدهم به مکتب می‌روند و زنان در بخش‌های صحی دوباره به وظایف شان برگشته اند.

به گفته‌ی او، طالبان برای ادامه‌ی فعالیت دانشگاه‌ها و مکاتب خصوصی در افغانستان هیچ گونه موانعی را ایجاد نکرده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x