طالبان: فهرست زندانیان دولت افغانستان دقیق نیست

صبح کابل
طالبان: فهرست زندانیان دولت افغانستان دقیق نیست

گروه طالبان، اعلام کرده است، فهرست زندانیانی که از سوی دولت افغانستان به این گروه ارائه شده، دقیق نیست.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید، فهرستی که حکومت افغانستان در اختیار این گروه قرار داده، منظم نیست و نیاز است تا دوباره روی آن کار شود.

او می‌افزاید: «فهرستی که دولت افغانستان قبلا تهیه کرده بود، بی‌نظم بود و دقیق نبود. یک تعداد اشخاصی که نام برده بودند، مفقود استند، بعضی کسانی هم بودند که در جنگ با داعش کشته شده بودند، بعضی‌ها نام شان بود و ولد شان معلوم نبود و آدرس دقیق نداشتند و وظایف‌شان معلوم نبود تا مشخص شود افرادی که لیست فهرست داده‌اند آیا وجود دارد و یا نه؟ ما کمک کردیم تا فهرست‌شان ترتیب شود.»

قرار است روند تبادله‌ی زندانیان، در سی‌ویکم مارچ آغاز شود. در این روند، پنج هزار زندانی طالب و یک هزار زندانی دولت افغانستان، تبادله خواهند شد.

پیش از این، دولت افغانستان با آزادی پنج هزار زندانی طالب به گونه‌ی تدریجی توافق کرده بود، اما گروه طالبان، خواستار آزادی تمام زندانیان خود در یک مرحله شده بود و به همین دلیل، روند تبادله‌ی زندانیان، به تعویق افتاد.

با این حال، قرار است که گروه طالبان، هیأتی را برای تصدیق زندانیان خود به زندان بگرام اعزام کند تا زندانیان این گروه، بر اساس فهرست ارائه شده آزاد شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x