خروج سربازان خارجی از افغانستان؛ ۶۵۰ سرباز امریکایی نگه داشته می‌شوند

صبح کابل
خروج سربازان خارجی از افغانستان؛ ۶۵۰ سرباز امریکایی نگه داشته می‌شوند

هم‌زمان با خروج سربازان خارجی به ویژه امریکا، شماری از رسانه‌های خارجی، گزارش داده اند که ۶۵۰ سرباز امریکایی پس از خروج نیز در افغانستان باقی خواهد ماند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نقل از مقام‌های امریکایی، گزارش داده است که دست‌کم ۶۵۰ سرباز برای تأمین امنیت دیپلمات‌ها در افغانستان، باقی می‌مانند.

در این گزارش، آمده است که افزون بر ۶۵۰ سرباز امریکایی، صدها سرباز دیگر نیز به منظور حمایت از نیروهای ترکی برای حفاظت از فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی باقی خواهد ماند تا این که ترکیه به گونه‌ی رسمی محافظت از این فرودگاه را به عهده بگیرد.

این مقام‌ها که نخواستند نامی از آن‌ها در این گزارش گرفته شود، گفته اند که ۶۵۰ سرباز امریکایی به گونه‌ی دایمی در افغانستان حضور خواهند داشت تا امنیت سفارت امریکا و فرودگاه بین‌المللی کابل را تأمین کنند.

این در حالی است که به دستور جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا، روند خروج سربازان ناتو و امریکا اول ماه می آغاز شد و قرار است تا ۱۱ سپتمبر این نیروها افغانستان را ترک کنند.

دو روز پیش، فرماندهی مرکزی ایالات متحده‌ی امریکا (سنتکام)، اعلام کرد که از اول ماه می تا اکنون، حدود ۵۰ درصد سربازان امریکایی از افغانستان خارج شده اند.

این نهاد، گفته است که در این مدت، شش مرکز امنیتی، به گونه‌ی رسمی به وزارت دفاع افغانستان تحویل داده شده و هم‌چنان، حدود ۷۶۳ محموله‌ی هواپیمای سی۱۷ از افغانستان خارج شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x