بانک جهانی: ۷۰ درصد خانواده‌ها در افغانستان قادر به تأمین غذای کافی نیستند

صبح کابل
بانک جهانی: ۷۰ درصد خانواده‌ها در افغانستان قادر به تأمین غذای کافی نیستند

بانک جهانی، گزارش داده است که پس از سقوط دولت پیشین به دست طالبان، فرصت‌های کاری کاهش و بی‌کاری و فقر در افغانستان به شدت افزایش یافته است.

در نظر سنجی که به تازگی از سوی این بانک نشر شده، آمده است که ۷۰ درصد خانواده‌ها در افغانستان قادر به تأمین نیازمندی‌های غذایی و غیر غذایی شان نیستند.

بانک جهانی، گفته است که به دلیل کاهش فرصت‌های شغلی و افزایش بی‌کاری، امنیت غذایی از بین رفته و مردم از دست‌رسی به خدمات اساسی محروم شده اند.

در این گزارش، تأکید شده که بسیاری از خانواده‌ها در افغانستان با کاهش زیادی در کیفیت و کمیت موادغذایی مصرفی مواجه اند که این وضعیت با گذشت هر روز، رو به افزایش است.

به نقل از این گزارش، افرادی که در شهرها و روستاها دنبال کار استند، به شدت افزایش یافته است؛ در حالی که فرصت‌های شغلی از بین رفته است.

هم‌چنان بانک جهانی، گفته است که میزان دست‌رسی به خدمات صحی در افغانستان نیز به گونه‌ی بی‌سابقه‌ی کاهش یافته است. در گزارش، آمده که اگر حقوق کارمندان خدمات ملکی پرداخت نشود، میزان دست‌رسی مردم به خدمات اساسی بهداشتی بیش‌تر کاهش خواهد یافت.

این در حالی است که روز گذشته رامیز الکبروف، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل برای افغانستان، گفت که شمار گرسنگان در این کشور از ۱۴ میلیون در جنوری ۲۰۲۱ به ۲۳ میلیون نفر در مارچ ۲۰۲۲ رسیده است.

به گفته‌ی سازمان ملل، با وجود تلاش‌ها برای کمک به نیازمندان در افغانستان، هنوز هم ده‌ها هزار نفر در این کشور مصوونیت غذایی نداشته و سو تغذیۀ حاد زندگی آنان را تهدید می‌کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x