گزارش اسپیشل اوراسیا؛ گروه داعش به کشورهای همسایه افغانستان حمله خواهد کرد

صبح کابل
گزارش اسپیشل اوراسیا؛ گروه داعش به کشورهای همسایه افغانستان حمله خواهد کرد

گزارش تازه‌ی اسپیشل اوراسیا، نشان می‌دهد که گروه داعش در حال برنامه‌ریزی برای حمله به کشورهای همسایه افغانستان به شمول کشورهای آسیای مرکزی است.

در گزارش اسپیل اوراسیا، آمده است که شاخه‌ی خراسان داعش، گفته است که به کشورهای همسایه افغانستان به شمول کشورهای آسیای مرکزی از جمله؛ کشورهای روسیه و چین حمله خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، گروه داعش پس از به قدرت‌رسیدن طالبان در افغانستان، فعالیت‌های تبلیغاتی خود را به گونه‌ی قابل توجهی افزایش داده است؛ چنانچه رسانه‌ی «العظیم» به رسانه‌ی تبلیغاتی این گروه مبدل شده است.

آنچه تحلیل‌گران اوراسیا گفته اند، رسانه‌ی العظیم، همه‌ی مقالات، دیدگاه، اعلامیه‌ها و تصاویر و ویدیوهای مربوط به گروه داعش را پخش و نشر می‌کند.

این رسانه حتا پس از به قدرت‌رسیدن طالبان، نشرات خود را به چندین زبان از جمله، فارسی، اردو، هندی، اوزبیکی و انگلیسی آغاز کرده است.

در گزارش، آمده است که با توجه به حملات اخیر داعش در کابل و شماری از ولایت‌های دیگر افغانستان، ممکن است چالش‌های امنیتی نه تنها در افغانستان؛ بلکه در امتداد مرزهای این کشور با تاجیکستان و اوزبیکستان افزایش پیدا کند.

این در حالی است که اخیرا جنرال مارک میلی، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا، گفته است که هرچند داعش و سایر گروه‌های تروریستی تلاش می‌کنند تا فعالیت‌های را در افغانستان دوباره انسجام بدهند؛ اما تااکنون موفق نشده‌اند.

آقای میلی که در مجلس سنای امریکا صحبت می‌کرد، گفته است که در حال حاضر گروه داعش در افغانستان تهدیدی برای امنیت ملی امریکا نیست؛ اما این گروه تلاش می‌کند که دوباره فعالیت‌های شان را انسجام بخشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x