سرور دانش: افزایش تنش در منطقه به روند صلح افغانستان آسیب می‌زند

صبح کابل
سرور دانش: افزایش تنش در منطقه به روند صلح افغانستان آسیب می‌زند

معاون دوم ریاست‌جمهوری، تأکید کرده است که افزایش تنش در منطقه، می‌تواند ثبات افغانستان و روند صلح در این کشور را متأثر سازد.

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری، روز یک‌شنبه (۲۲ جدی) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که سرور دانش، در دیدار با آلیسون بلیک، سفیر بریتانیا در کابل، در مورد تحولات اخیر در منطقه و گسترش همکاری متقابل افغانستان و بریتانیا، گفت‌وگو کرده است.

آقای دانش، با اشاره به تنش‌های اخیر در منطقه، گفته است که وضعیت خطرناکی پیش آمده بود؛ اما «جای خرسندی است که با خویشتن‌داری امریکا و ایران، دامنه‌ی بحران وسیع‌تر نشد.»

او با بیان اینکه افراطیت و تندروی، عامل اصلی هرگونه تنش و بحران در منطقه است، تأکید کرده که افزایش تنش در منطقه می‌تواند ثبات افغانستان و روند صلح در این کشور را متأثر سازد.

معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفته است: «موقف دولت افغانستان در ارتباط به تحولات اخیر در منطقه، این است که تلاش شود تا از هرگونه بحران آفرینی و تشدید تنش جلوگیری صورت گیرد.»

آلیسون بلیک نیز در این دیدار گفته است که افراط گرایی، عامل اصلی بی‌ثباتی و برهم خوردن مناسبات بین کشورهای جهان است. او افزوده است که دولت بریتانیا، در سطح عالی با امریکا و ایران، در تماس است و در کنار دیگر کشورهای جهان، تلاش می‌کند تا از هرگونه بحران‌آفرینی در منطقه جلوگیری شود.

تنش میان ایالات متحده‌ی امریکا و ایران، پس از آن شدت یافت که نیروهای امریکایی، صبح روز جمعه (۱۳ جدی)، قاسم سلیمانی، فرمانده‌ی نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را در جاده‌ی میدان هوایی بغداد کشتند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x