احمد مسعود: سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر تنها به محکوم‌کردن اکتفا نکنند، جلو جنایات طالبان را بگیرند

صبح کابل
احمد مسعود: سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر تنها به محکوم‌کردن اکتفا نکنند، جلو جنایات طالبان را بگیرند

احمد مسعود، رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی در واکنش به تیرباران‌شدن اسیران این جبهه از سوی طالبان، از سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری خواسته که جلو جنایات طالبان را بگیرند.

آقای مسعود روز پنج‌شنبه -۲۴ سنبله-، در یک پیام صوتی، گفته است که سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر تنها به محکوم‌کردن کتبی اکتفا نکنند و تصامیمی بگیرند که نتیجه‌ی آن جلوگیری از جنایات طالبان باشد.

او، تأکید کرد که در جریان درگیری‌های اخیر در پنجشیر شماری از فرماندهان و نیروهای این جبهه، برخلاف قوانین جنگی و خلاف اصولی انسانی و اسلامی از سوی طالبان کشته شده‌اند.

با این حال، احمد مسعود اطمینان داد که کشته‌شدن فرماندهان چون فرمانده ملک و محمدیار، عزم و اراده‌ی جبهه‌ی مقاومت ملی را برای مقابله با طالبان محکم‌تر می‌کند.

آقای مسعود در ادامه، گفته است که نبردهای اخیر در پنجشیر و کشته‌شدن چندین فرمانده‌ی جبهه‌ی مقاومت ملی، ادعای دروغین طالبان مبنی بر نبود جنگ در این ولایت را افشا ساخت.

به گفته‌ی او، مقاومت مردمی در مقابل طالبان وجود دارد و در حال گسترش است.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی، با انتقاد از عملکرد طالبان، گفت که این گروه نه از دین و اسلام خبری دارند و نه در جریان جنگ به قوانین‌ بین‌المللی احترام دارند.

این در حالی است که اخیرا طالبان ویدیویی از اسیران نیروهای مقاومت ملی نشر کرده که نشان می‌دهد افراد این گروه پس از اسیرکردن هشت تن از نیروهای مقاومت ملی، آن‌ها را تیرباران کرده‌اند.

در کنار کشتار اسیران جنگی، طالبان در روزهای اخیر چندین غیرنظامی را نیز، به اتهام همکاری با نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی تیرباران کرده‌اند.