اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها: فساد، قاچاق مواد مخدر و آزار جنسی در زندان‌ها وجود دارد

صبح کابل
اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها: فساد، قاچاق مواد مخدر و آزار جنسی در زندان‌ها وجود دارد

اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، اعلام کرده است که شماری از کارمندان زن در زندان‌های افغانستان، از سوی کارمندان مرد مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند.
احمدراشد طوطاخیل، روز سه‌شنبه (۲ ثور) در یک نشست خبری گفت که مشکلاتی همچون فساد اداری، فروش و استفاده از مواد مخدر و آزار و اذیت جنسی، در زندان‌های افغانستان وجود دارد؛ اما به زودی حل خواهد شد.
او افزود: «این مشکلات از سال‌های گذشته به این طرف در زندان‌ها وجود دارد. کارمندان زندان‌ها، عاملان اصلی انتقال مواد مخدر به داخل زندان استند. پیش از این، تصور می‌کردیم که مواد مخدر را پایوازها به داخل زندان منتقل می‌کنند، اما بعد از اجرای قرنتین، مشخص شده که کارمندان زندان‌ها از عاملان اصلی انتقال مواد مخدر استند.»
آقای طوطاخیل، گفت که فساد نیز به گونه‌ی گسترده در بخش‌هایی از زندان‌ها به ویژه در بخش غذا و استفاده از وسایط، وجود دارد؛ طوری که یک زنجیره در مرکز و ولایت‌ها، در داخل زندان‌ها شکل گرفته و مسؤول فساد نیز همین زنجیره است.
به گفته‌ی او، وسایط دولتی مربوط به زندان‌ها نیز از سوی افراد غیرمسؤول مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آقای طوطاخیل، گفت که زندانیان، حتا تلفون‌های هوشمند دارند و نتیجه‌ی فساد کارمندان زندان‌ها است.
رییس اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، تأکید کرد که شماری از کارمندان مرد، برخی از کارمندان زن را در زندان‌ها مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌دهند. هم‌چنان، استفاده‌ی جنسی از زندانیان زیر سن، از مشکلات دیگری است که هنوز هم وجود دارد.
او گفت که در حال حاضر، اقدام‌های جدی در راستای حل این مشکلات صورت گرفته است.
آقای طوطاخیل، تأکید کرد، افرادی که عضو زنجیره‌ی فساد اند، یا اصلاح و یا برکنار شوند؛ در غیر آن، زندانی خواهند شد.
این در حالی است که بر اساس آما منتشر شده از سوی اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، در حال حاضر ۴۳ هزار نفر در زندان‌های افغانستان به سر می‌برند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x