با پا در میانی بزرگان قومی، تمام گروگان‌ها از نزد طالبان در دایکندی آزاد شدند

صبح کابل
با پا در میانی بزرگان قومی، تمام گروگان‌ها از نزد طالبان در دایکندی آزاد شدند

مقام‌های محلی در ولایت دایکندی، تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی پا در میانی بزرگان قومی، ۵۳ غیرنظامی‌ای که توسط افراد طالبان در ولسوالی کجران این ولایت گروگان گرفته شده بودند، آزاد شدند.

عباس کامیار، سخن‌گوی والی دایکندی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که پیش از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۱ سرطان)، با پا در میانی بزرگان قومی، ۵۳ غیرنظامی به شمول ۲۸ زن و کودک که باشندگان ولسوالی‌های کجران، پاتو و کیتی اند، از نزد افراد طالبان آزاد شده اند.

به گفته‌ی او، ۱۷ موتر باربری و مسافربری‌ای که از سوی افراد طالبان در ولسوالی کجران ولایت دایکندی توقف داده شده بود نیز، آزاد شده اند.

گفتنی است که شش روز پیش، افراد طالبان، به دلیل فرار یک پسر و دختر پشتون از قریه گوهرنگین ولسوالی چهارچینوی ارزگان و عبور آن‌ها از ولسوالی کجران دایکندی، این افراد را گروگان گرفته و در بدل رهایی آن‌ها، از مردم کجران خواسته بودند که این دو نفر را تسلیم کنند.

با این حال، سخن‌گوی والی دایکندی، می‌گوید که تا کنون، موقعیت پسر و دختری که با هم فرار کرده بودند، مشخص نشده است.

ولایت دایکندی در مرکز افغانستان، از جمله ولایت‌های امن محسوب می‌شود؛ اما در این اواخر، ولسوالی‌های کجران و پاتوی آن، شاهد ناامنی‌های فراوانی بوده است.

در جریان چند ماه گذشته، هراس‌افگنان طالب بارها بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های کجران و پاتوی این ولایت، حمله کرده‌اند و در جریان آن، به نیروهای امنیتی نیز تلفاتی وارد شده است.