امرالله صالح: مجاهدان مانع مهار باج‌گیری و غضب زمین اند

صبح کابل
امرالله صالح: مجاهدان مانع مهار باج‌گیری و غضب زمین اند

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری، گفته است که فهرست افرادی را که در فعالیت‌های ضد نظم عامه، از جمله باج‌گیری و غضب زمین دست دارند، همگانی می‌کند.

آقای صالح، روز سه‌شنبه (۴ قوس)، در برگه‌ی فیسبوکش در مورد جلسه‌ی ششم‌ونیم صبح گزارش داده و از عطامحمد نور، والی پیشین ولایت بلخ انتقاد کرده است.

او گفته است: «محترم سترجنرال الحاج استاد عطامحمد خان نور، رییس اجراییه‌ی جمعیت اسلامی –والی اسبق ولایت بلخ– فرمانده‌ی مشهور جهادی و مقاومتی، ستاره‌ی همیشه روشن بلخ …. جلالتمابا– اگر از القاب ضیایی شما چیزی باقی مانده باشد معذرت ما را پذیرا شوید. اینک به نگرانی‌های شما پاسخ می‌دهم. میثاق امنیتی سند محرم نیست. از مقام ولایت بلخ خواهیم خواست که آن را به اختیار همه نهاد‌های دولتی و غیردولتی بگذارد.»

معاون نخست ریاست‌جمهوری، گفته است که در کنار میثاق، سندی از فهرست افرادی است که در فعالیت‌های ضد نظم عامه، ازجمله باج‌گیری، زورگویی و غصب زمین دست دارند.

آقای صالح خطاب به عطامحمد نور گفته است که روند پاک‌کاری بندر حیرتان از وجود ماموران موریانه‌صفت که سال‌ها است نظام مالی کشور را از درون ضعیف و پوسیده کرده‌ اند نیز، شامل کار است. «البته شاید به توجه جناب شما رسانیده باشند که ما بالای حیرتان یک دوسیه‌ی ضخیم اطلاعاتی داریم که نشان می‌دهد کدام حلقات چه مقدار امکانات ملت را ماهانه حیف‌ومیل می‌کنند. هر وقت خواستید آن دوسیه‌ی ضخیم نیز در اختیار تان قرار خواهد گرفت تا برای تان معلوم شود که می‌دانیم. به هر حال میثاق امنیتی بلخ شباهت به ماسترپلان شهری دارد و سند زنده‌ای است که هر روز باید تغییر و تعدیل یابد.»

او در ادامه‌، ضمن این؛ پرسش‌گونه گفته است که برای شخص خودش معما است که مجاهدان چرا باید مانع مهار باج‌گیری و غصب زمین باشند؟ یعنی چه، از عطامحمد نور خواست که اگر فهرست این مجاهدان طرف‌دار مردم‌آزاری را دارد برای او بفرستد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x