امرالله صالح: حقانی و داعش جنگ علنی را در برابر باشندگان غرب کابل به راه انداخته اند

صبح کابل
امرالله صالح: حقانی و داعش جنگ علنی را در برابر باشندگان غرب کابل به راه انداخته اند

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفته است که شبکه‌ی حقانی و گروه داعش، جنگ علنی را در برابر باشندگان غرب کابل راه‌اندازی کرده اند.

آقای صالح، روز سه‌شنبه (۶ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت که به دلیل تهیدات شدید از سوی شبکه‌ی حقانی و گروه داعش، پوشش امنیتی در غرب کابل نسبت به دیگر ساحات، متفاوت خواهد بود.

او افزوده است: «کار برای گرفتن دیدگاه مردم در مورد تدابیر امنیتی در غرب کابل آغاز شده است. وقتی وطن‌داران مظلوم ما تنها به خاطر درس خواندن و تلاش برای کسب دانش مورد حمله و ترور قرار می‌گیرند، به خاطر کاهش آن درد، ما همه شیعه می‌شویم و مرز مذهبی را به رسمیت نمی‌شناسیم.»

به گفته‌ی آقای صالح، پرونده‌ی حمله‌ی تروریستی بر مرکز آموزشی کوثر دانش، تا زمانی زنده خواهد بود که تروریستان به پنجه‌ی قانون سپرده شوند. «تا وقتی کوثر دانش تکرار خواهد شد که طراحان آن را در عقب میله‌های عدالت و در صف اعدامی‌ها ببینید.»

حمله‌ی تروریستی روز شنبه (۳ عقرب)، بر مرکز آموزشی کوثر دانش در غرب کابل، جان ۲۷ دانش‌آموز را گرفت و ۷۷ نفر دیگر را زخمی کرد. هرچند گروه تروریستی داعش، مسوولیت این حمله را پذیرفته؛ اما دولت افغانستان، گروه طالبان را عامل آن دانسته است.

آقای صالح، هم‌چنان گفته است که تمام افراد مشکوکی که با تروریستان در تماس اند، زیر تعقیب قرار می‌گیرند و حتا شماری نیز برای پاسخ‌گویی احضار خواهند شد.

او، تصریح کرده است که امنیت ملی از کارهای علنی و فیزیکی بیرون شده و تشکیلات حوزه‌های امنیت ملی کاملا غیرعلنی و سری خواهد شد.

معاون اول ریاست‌جمهوری، گفته است که عکس شماری از طراحان حملات خون‌بار در شهر کابل بر دیوارها نصب می‌شود و مردم می‌توانند علیه آن‌ها شکایت درج کنند.

گفتنی است که به دنبال افزایش جرایم جنایی و تروریستی در کابل، رییس‌جمهور غنی، مسوولیت رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را برای چند هفته و به گونه‌ی مستقیم، به امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری سپرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x