صالح: پاکستان سه محل اقامت طالبان پاکستانی را در کابل بمباران کرد

عصمت امین
صالح: پاکستان سه محل اقامت طالبان پاکستانی را در کابل بمباران کرد

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری پیشین، می‌گوید که ارتش پاکستان، سه محل اقامت رهبران طالبان پاکستانی را در شهر کابل بمباران کرده‌اند.

آقای صالح روز دوشنبه -۱۰ اسد-، در برگه‌ی فیسبوک خود نوشته است: «پس از آن که بخشی از رهبری تحریک طالبان پاکستان به هشدار تقی عثمانی وقعی نگذاشتند، پاکستان سه محل اقامت آن‌ها را در کابل بمباردمان کرد.»

با این حال، صالح گفته که زود است قضاوت کرد که نوع راکت و دستگاه پرتاب آن چه بوده؛ زیرا شبکه‌ی حقانی به عنوان بازوی عملیاتی آی‌اس‌آی ساحه را در اختیار دارد.

او در ادامه نیز، نوشته است که تا هنوز مشخص نیست که این حمله راکتی بوده یا توسط طیاره‌های بدون سرنشین انجام شده است. «یا هم شیوه دیگر، به آسانی معلوم نخواهد شد؛ زیرا کابل شهر اسیر است و حیات خلوت روالپندی. سایه و سرپوش گروه طالب فوج پاکستان است.»

این در حالی است که روز گذشته -یک‌شنبه، ۹ اسد-، رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان، ادعا کرد که هواپیماهایی بدون سرنشین به برخی از نقاط شهر کابل حمله کرده‌اند.

آقای نبیل در برگه‌ی تویترش، نوشت که بامداد روز یک‌شنبه -۹ اسد-، شماری از هواپیماهایی بدون سرنشین امریکایی در حریم هوایی کابل ظاهر شدند.

به گفته‌ی او، بر اساس توافق‌نامه‌ی دوحه میان امریکا و طالبان، امریکا باید به این گروه در مبارزه با داعش کمک کند. نبیل، گفت که به احتمال زیاد، این هواپیماها نیز، مخفی‌گاه‌های داعش را هدف قرار داده باشند.