امرالله صالح: بیرون‌شدن نیروهای امنیتی از ولسوالی شینکی زابل «یک راز اطلاعاتی» است

صبح کابل
امرالله صالح: بیرون‌شدن نیروهای امنیتی از ولسوالی شینکی زابل «یک راز اطلاعاتی» است

به تازگی عطاجان حق‌بیان، رییس شورای ولایتی زابل، با نشر ویدیویی در برگه‌ی تویترش، ادعا کرده که هراس‌افگنان طالب، یک کاروان نیروهای امنیتی را از پاسگاهی در ولسوالی شنیکی این ولایت، بدون‌ هیچ درگیری‌ای بیرون کرده است.

در این ویدیو، دیده می‌شود که گروه طالبان کاروان نیروهای امنیتی را همراهی می‌کند تا آن‌ها از این ولسوالی بیرون شوند. پس از نشر این ویدیو، امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری در واکنش به ادعای رییس شورای ولایتی زابل، گفته است که بیرون‌شدن نیروها از این ولسوالی، «یک راز اطلاعاتی» است.

آقای صالح پس از چاشت روز پنج‌شنبه-۲۷ جوزا-، در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است: «در چنین لحظاتی نیاز نیست، محرمیت‌های عملیاتی زیرنام آزادی بیان فاش شود و دشمن از آن بیش‌تر بهره بردارد. سخن‌پران‌های بی‌خیال و بی‌پروا می‌توانند هرچه دلشان شد، بگویند.»

او در ادامه نوشته است که هرچند کشور در شرایط سختی قرار دارد؛ اما تلفات «گروه جهل و وحشت»  سه برابر نیروهای امنیتی ما است.

امرالله صالح، افزوده است: «به پروپاگند دشمن باور نکنید. از شهامت و وقار نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان نمایندگی کنید. آن چه در ارتباط به زابل تا اکنون گفته و نوشته شده است، واقعیت ندارد.»

این در حالی است که در کم‌تر از یک ماه گذشته، حملات هراس‌افگنان طالب بر بخش‌های مختلف کشور افزایش یافته است. طالبان در دو هفته‌ی اخیر توانسته اند، بیش از ده ولسوالی و پاسگاه‌ امنیتی را سقوط دهند؛ اما نهادهای امنیتی همواره آن را «عقب‌نشینی تکتیکی» خوانده اند.