امرالله صالح: شایعات در مورد دست‌برد بر دارایی‌های فرودگاه بگرام نادرست است

صبح کابل
امرالله صالح: شایعات در مورد دست‌برد بر دارایی‌های فرودگاه بگرام نادرست است

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید، شعایاتی که در مورد دست‌برد بر دارایی‌های فرودگاه بگرام وجود دارد، بی‌اساس است.

آقای صالح، در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است که او و رییس‌جمهور غنی صبح روز جمعه-۱۸ سرطان-، از فرودگاه بگرام و «تأسیسات الحاقی» آن دیدار کرده است.

او افزوده است: «شایعات دست‌برد بر دارایی‌های فرودگاه بگرام در اولین ساعات خروج قوای امریکا، بی‌اساس است. بنابر مشخص‌نبودن زمان تخلیه‌ی این پایگاه از جانب قوای خارجی، منسوبین امنیتی و دفاعی نتوانسته بودند زود به ساحه برسند، با آن هم هیچ آدم غیر مسؤولی نتوانسته بود که چیزی را از این پایگاه بیرون کند.»

معاون نخست ریاست‌جمهوری، گفته است که نیروهای مستقر در پایگاه بگرام از مهارت بلند مدیریتی برخوردارند و «اشراف اطلاعاتی» بر اوضاع دارند.

فرودگاه بگرام، از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین پایگاه‌های نظامی امریکایی در ۲۰ سال گذشته در افغانستان بود. بسیارها این پایگاه را به دلیلی بزرگی و مجهزبودن به شهر کوچکی تشبیه کردند. نظامیان امریکایی نیمه‌های پنج‌شنبه-۱۰ سرطان- این پایگاه را ترک کردند.

هم‌زمان با خروج نیروهای امریکایی از پایگاه بگرام، شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی نشر شد که گویا وسایل و تجهیزات این فرودگاه از سوی باشندگان بگرام و افراد مسلح غیر مسؤول غارت شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x