نشست فوق‌العاده‌ی گروه ۲۰ در مورد افغانستان امروز برگزار می‌شود

صبح کابل
نشست فوق‌العاده‌ی گروه ۲۰ در مورد افغانستان امروز برگزار می‌شود

قرار است رهبران کشورهای گروه ۲۰، نشست فوق‌العاده‌ای را امروز سه‌شنبه -۲۰ میزان در مورد افغانستان برگزار کند.

در این نشست که به میزبانی ایتالیا و به گونه‌ی مجازی برگزار می‌شود، قرار است در مورد چگونگی ارایه‌ی کمک‌های بشردوستانه به افغانستان، نگرانی‌ها در مورد امنیت و راه‌های تضمین عبور امن شهروندان افغانستان به خارج از این کشور، بحث و تبادل نظر کنند.

بر اساس گزارش‌ها، ایتالیا که ریاست دوره‌ای این گروه را به عهده دارد، تلاش‌های زیادی کرده است تا این نشست را در مواجهه با دیدگاه‌های متفاوت اعضای گروه ۲۰ در مورد برخورد با مردم افغانستان و حکومت طالبان برگزار کند.

در این نشست قرار است جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا و نریندرا مودی، نخست‌وزیر هند نیز شرکت کند؛ اما شماری از رسانه‌های خارجی، گزارش داده اند که شی چین پینگ، رییس‌جمهور چین در این نشست شرکت نمی‌کند. هم‌چنان در این نشست از پاکستان و ایران دعوت نشده است.

گفتنی است که گروه ۲۰ شامل کشورهای امریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، روسیه، جاپان، ایتالیا، چین، اسپانیا، اندونیزیا، ترکیه، مکزیک، استرالیا، کانادا، کوریای جنوبی، عربستان سعودی، برازیل، افریقای جنوبی و ایتوپیا می‌شود.

این نشست فوق‌العاده در حالی در مورد افغانستان برگزار می‌شود که نزدیک به دو ماه از سقوط کابل به دست طالبان گذشته است. شهروندان افغانستان در این مدت مشکلات زیادی را متحمل شده اند. شماری از نهادهای جهانی اخیرا از یک فاجعه‌ی قریب‌الوقع انسانی در افغانستان خبر داده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x