سخنگوی والی فراه: مسؤول کمیسیون نظامی طالبان برای بیست ولایت کشته شد

عبدالرازق اختیاربیگ
سخنگوی والی فراه: مسؤول کمیسیون نظامی طالبان برای بیست ولایت کشته شد

به دنبال عملیات هوایی نیروهای ارتش، مسؤول کمیسیون نظامی طالبان برای بیست ولایت افغانستان و سه فرمانده‌ی کلیدی این گروه در ولایت فراه کشته شدند.

محب الله محب، سخنگوی والی فراه، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در نتیجه‌ی راپور کشفی ریاست عمومی امنیت ملی، چندین فرمانده‌ی کلیدی طالبان در روستای نل‌دشت ولسوالی خاک‌سفید این ولایت کشته شدند.

آقای محب افزود که در این حمله، مولوی کامران، مسؤول کمیسیون نظامی طالبان برای بیست ولایت افغانستان، مولوی صمد، مسؤول زون حلقوی طالبان برای سه ولایت، مولوی داوود، فرمانده‌ی دسته‌ی ۳۵ نفری طالبان و مولوی آخند‌زاده، از خطرناک‌ترین فرماندهان طالبان کشته شده ‌اند.

به گفته‌ی سخنگوی والی فراه، موتر، سلاح و مهمات طالبان که در موتر حامل آنان جاسازی شده بود، نیز در این حمله از بین برده شده است.

در دو ماه گذشته بیش از ۷۰ طالب در ولایت فراه کشته شدند

محب الله محب می‌گوید که پس از تقرری فرمانده‌ی جدید پولیس فراه و ریاست امنیت ملی این ولایت، تغییرات چشم‌گیری در اوضاع امنیتی این ولایت آمده است.

آقای محب تأکید کرد که در یک ماه گذشته هیچ حمله‌ی مهم علیه پاسگاه‌های امنیتی در شهر فراه انجام نشده است و عملیات پاکسازی نیز در ولسوالی‌های اناردره و پشت کوه این ولایت به شدت ادامه دارد.

گفتنی است که در دوماه گذشته بیش از ۷۳ هراس‌افگن طالب در فراه کشته و ۵۶ تن دیگر زخمی شدند که از این میان ۳۵ تن شان تنها در ولسوالی اناردره کشته شدند.

ولایت فراه در غرب افغانستان، از ولایت‌های به شدت ناامن است و افراد طالبان در این ولایت حضور گسترده دارند. گروه طالبان سال گذشته با حملات گسترده‌ی تهاجمی و گروهی، بارها ولایت فراه را تا مرز سقوط رساندند.