یک خبرنگار در بامیان کارزار اهدای نان گرم برای افراد فقیر راه‌اندازی کرد

صبح کابل
یک خبرنگار در بامیان کارزار اهدای نان گرم برای افراد فقیر راه‌اندازی کرد

انور سعادت‌یار، خبرنگار ۲۷ساله که از سال ۲۰۱۶ به این‌طرف با رسانه‌های مختلف به عنوان خبرنگار کار می‌کند، به تاز‌گی با همکاری «موسسه خیریه کودکان افغانستان» کارزار اهدای نان گرم را به مناسبت ماه رمضان برای افراد فقیر شهر بامیان راه اندازی کرده است.

آقای سعادت‌یار را در این کارزار، زمان ظریف از خبرنگاران محلی بامیان، علی‌ ضحاک از فعالان اجتماعی، هادی حیدری، فعال مدنی، محمد امین هزاره‌نژاد و قمبر احمدی از جوانان بامیان همراهی می‌کنند.

آقای سعادتیار در مورد این کارزار، می‌گوید: «با توجه به گسترش روزافزون بی‌کاری، فقر، افزایش بهای مواد اولیه غذایی و توزیع ناعادلانه‌ی کمک‌های بشردوستانه در بامیان این کارزار را راه اندازی کرده‌ایم تا کمکی باشد برای افراد و خانواده‌های فقیر و گرسنه در محلات فقیر نیشین شهر بامیان.»

به گفته‌ی او، این کارزار برای ده روز در جریان ماه رمضان ادامه دارد که روزانه هزار قرص نان گرم برای ۲۰۰ نفر  توزیع می‌کند که برای هر فرد پنج قرص نان می‌رسد.

سعادت‌یار از تاجران و افراد ثروتمند می‌خواهد که از این کارزار حمایت کند تا افراد و خانواده‌های نیازمند بیشتری زیر پوشش قرار بگیرد.

او، می‌گوید که کارزار اهدای نان گرم برای افراد فقیر و نیازمند با هم‌کاری مالی موسسه خیریه کودکان افغانستان، عصر روز شنبه-۲۰حمل-، از شورای نمبر۲ زرگران در ناحیه سوم شهری بامیان آغاز شده است.

در همین حال، عبدالواحید، مردی که یک پایش را از دست داده، از این کارزار استقبال کرده، می‌گوید که به سختی می‌تواند نیازمندی‌های خانواده‌ی ۳ نفره‌اش را تأمین کند.

او از افرادی که وضعیت اقتصادی مناسبی دارند، می‌خواهد که در این شرایط دشوار، افراد فقیر را همکاری کنند.

گفتنی است که کارزار اهدای نان گرم برای افراد فقیر به شکل رضاکارانه از سوی انور سعادت‌یار و دوستانش راه اندازی شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x