ارگ: مجلس نمایندگان در تطبیق برنامه‌ی دسترخوان ملی با حکومت افغانستان همکاری کند

صبح کابل
ارگ: مجلس نمایندگان در تطبیق برنامه‌ی دسترخوان ملی با حکومت افغانستان همکاری کند

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، در واکنش به رد برنامه‌ی «دسترخوان ملی» از سوی مجلس نمایندگان، می‌گوید که حدود ۵۵ درصد مردم افغانستان، زیر خط فقر قرار دارند و نیاز است تا دولت، از آن‌ها حمایت کند.

آقای صدیقی، روز سه‌شنبه (۳۱ سرطان)، در یک نشست خبری گفت که «دسترخوان ملی»، برنامه‌ی مهم و بزرگی برای مبارزه با تأثیرات منفی اقتصادی ناشی از ویروس کرونا است.

او، افزود: «انتظار ما از اعضای مجلس نمایندگان، این است که در کنار مردم شان باشند و از برنامه‌ای که حکومت روی دست می‌گیرد، حمایت کنند.»

به گفته‌ی آقای صدیقی، آخرین سروی در پیوند به میزان فقر در افغانستان، در سال ۱۳۹۵ انجام شده که نشان می‌دهد حدود ۵۵ درصد مردم، فقیر اند.

او علاوه کرد: «بعد از سال ۱۳۹۵، سروی رسمی در مورد میزان فقر انجام نشده، اما اداره‌ی احصائیه‌ی مرکزی، روی آن کار می‌کند و به زودی، آمار جدیدی از میزان فقر در افغانستان آماده خواهد شد.»

آقای صدیقی، تأکید کرد که فرضیه‌ها در مورد هدر رفتن منابع و احتمال فساد در آن، نباید سبب شود تا به مردم، کمک‌رسانی صورت نگیرد.

او افزود که دولت افغانستان، حاضر است در مورد تمام مراحل تطبیق برنامه‌ی دسترخوان ملی، به‌گونه‌ی شفاف پاسخ ارائه کند.

این در حالی است که مجلس نمایندگان، روز سه‌شنبه (۳۱ سرطان)، برنامه‌ی دسترخوان ملی را با اکثریت آرا رد کرده و آن را خلاف ماده‌ی ۹۱ قانون اساسی دانست.

گفتنی است که دولت افغانستان، به تازگی، برنامه‌ای را زیر نام «دسترخوان ملی»، به منظور کمک به بیش از ۴ میلیون خانواده، با هزینه‌ی بیش از ۲۴۴ میلیون دالر، راه‌اندازی کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x