ارگ به طالبان: دست از جنگ و ویرانی بردارید

صبح کابل
ارگ به طالبان: دست از جنگ و ویرانی بردارید

سخنگوی ریاست جمهوری، در واکنش به پیام عیدی رهبر گروه طالبان، گفته است که مردم افغانستان، خواستار پایان جنگ و ویرانی در این کشور استند.

صدیق صدیقی، روز پنج‌شنبه (۱۷ اسد)، در یک پیام تصویری، گفته است: «مردم افغانستان هیچ نیازی به شنیدن پیام طالبان ندارند، پیام طالبان هنوز هم پیام وحشت است، هراس است و جنگ است، طالبان عامل اصلی ویرانی و کشتار غیرنظامیان استند، مردم افغانستان می‌خواهند که طالبان دست از جنگ و ویرانی بردارند، مردم افغانستان فریب این پیام‌های طالبان را نمی‌خورند.»

آقای صدیقی، گفته است، در حالی‌که امیدواری‌ها برای برقراری صلح در افغانستان افزایش یافته؛ اما طالبان هر روز در هر گوشه‌ی این کشور، به مردم آسیب می‌زنند و آن‌ها در ماتم عزیزان‌شان می‌نشانند.

این در حالی است که ملاهبت الله آخندزاده، رهبر طالبان، صبح روز پنج‌شنبه (۱۷ اسد) با انتشار پیامی به مناسبت عید قربان، به نیروهای زیر امرش دستور داده که در روزهای عید قربان با مردم برخورد نیک کرده و از حمله بر اماکن عمومی و جاهایی که احتمال تلفات غیر نظامیان وجود دارد، خودداری کنند.

او با اشاره به جریان مذاکرات امریکا و طالبان و نیز نشست‌های بین الافغانی مسکو و دوحه، گفته که امارت طالبان نقش محوری را در موضوع صلح و آشتی ایفا می‌کند.