کوچی‌های مسلح در ولسوالی شیخ‌علی پروان، باشندگان محل را آزار و اذیت می‌کنند

عصمت امین
کوچی‌های مسلح در ولسوالی شیخ‌علی پروان، باشندگان محل را آزار و اذیت می‌کنند

منابع مردمی در ولایت پروان، می‌گویند که کوچی‌ها امسال در کنار تخریب زمین‌های زراعتی، مردم محل را نیز، آزار و اذیت می‌کنند.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که حوالی ساعت ۶:۰۰ عصر روز سه‌شنبه -۳ جوزا-، کوچی‌های مسلح، گوسفندان خود را در منطقه‌ی دره جنگلک ولسوالی شیخ‌علی در زمین‌های زراعتی که نزدیک حاصل‌دهی است رها کرده‌اند.

این منبع، افزوده که این اقدام کوچی‌ها، باعث تنش لفظی میان مردم محل و کوچی‌ها شده و در نتیجه‌ی دو طرف دست به سلاح بردند که در نتیجه یک تن از کوچی‌ها زخمی شده‌ است.

منبع، هم‌چنان گفت که درگیری میان دو طرف با پا درمیانی حکومت محلی طالبان پایان یافت و زخمی توسط آمبولانس و یک داکتر به چاریکار فرستاده شد.

او در ادامه، گفت: «وقتی آمبولانس که حامل زخمی بود در منطقه دراز گرد می‌رسد، با شش عراده رنجر طالبان روبه‌رو می‌شود. وقتی طالبان می‌بینند که آمبولانس یک تن زخمی‌های کوچی‌ها را جهت تداوی به شفاخانه مرکز ولایت انتقال می‌دهند، بدون هیچ دلیل راننده و داکتر را لت‌وکوب می‌کنند.»

گفته می‌شود که طالبان این راننده و داکتر را به دلیل این که از باشندگان محل بودند، لت‌وکوب کرده‌اند.

این در حالی است که چندی پیش نیز در نتیجه‌ی درگیری میان کوچی‌ها و باشندگان روستای «دره جرف» ولسوالی شیخ‌علی ولایت پروان شش تن از باشندگان محل زخمی شدند.